Obserwuj w Google News

Netflix kasuje kolejny hit. Hit wcześniej został uratowany przez platformę

2 min. czytania
23.01.2023 16:29
Zareaguj Reakcja

"Cobra Kai" to popularna produkcja, która trafiła na Netflix. Kontynuacja serii "Karate Kid" została jednak skasowana. Nie będzie nowych odcinków po 6. sezonie.

Cobra Kai - kadr z serialu Netflix
fot. Rex Features/East News

To koniec serialu "Cobra Kai" - produkcji, będącej wskrzeszeniem po latach kultowej serii "Karate Kid". Spin-off doczeka się tylko 6. sezonów. Netflix potwierdził, że serial został skasowany.

"Cobra Kai": Netflix kasuje serial po 6. sezonie

Kiedy w 2018 roku w serwisie YouTube Premium wystartował serial "Cobra Kai", fani "Karate Kid" byli zachwyceni. Produkcja nie tylko podejmowała wątki z serii filmów, ale również pojawili się w niej aktorzy znani z oryginału. Niestety serial mimo powodzenia miał zostać skasowany przez YouTube po 2. sezonie. Wówczas na arenę wkroczyła platforma Netflix, która przejęła prawa do "Cobra Kai" i kontynuowała historię. 

Redakcja poleca

Jak podaje portal teleshow.wp.pl, powołując się na media społecznościowe serwisu Netflix, nadchodzi początek końca "Cobra Kai". Na Twitterze pojawiła się zapowiedź 6. sezonu serialu, a wraz z nią informacja o tym, że nowe odcinki będą zarazem finałem produkcji.

Ostatni sezon "Cobra Kai" ma być "największym" i "najlepszym" sezonem serialu. Showrunnerzy produkcji - Josh Heald, Jon Hurwitz i  Hayden Schlossberg, postanowili oficjalnie podziękować swoim fanom, publikując na Twitterze oświadczenie w sprawie zakończenia tytułu, zdradzając, że finał ma być "słodkogorzki".

Na razie nie wyjawiono jeszcze, kiedy ostatnie odcinki "Cobra Kai" trafią na Netflix.

Redakcja poleca

"Cobra Kai": o czym est serial Netflix?

Akcja "Cobra Kai" rozgrywa się 34 lata po wydarzeniach z pierwszej części filmu "Karate Kid" z 1984 roku. Tytuł koncentruje się wokół Johnny'ego Lawrence'a (William Zabka) i Danny'ego LaRusso (Ralph Macchio), którzy są obecnie dorosłymi i senseiami swoich własnych dojo o nazwach Cobra Kai i Miyagi-Do Karate. Poprzednie 5 sezonów "Cobra Kai" można oglądać za pośrednictwem platformy Netflix.

RadioZET.pl/teleshow.wp.pl/Twitter