Obserwuj w Google News

Netflix kasuje kolejny popularny serial. Ten tytuł był jednym z najchętniej oglądanych

2 min. czytania
14.12.2022 12:16
Zareaguj Reakcja

Netflix kasuje kolejny popularny serial. Szefowie platformy zdecydowali się nie wznawiać serialu „Warrior Nun” na kolejny sezon, mimo że przez kilka tygodni nie schodził z listy najczęściej oglądanych. Sprawę skomentował twórca.

Warrior Nun - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix kasuje „Warrior Nun”. Produkcja oryginalna platformy to serial fantasy, opowiadający o bohaterce, która wstępuje do tytułowego klanu wojowniczych zakonnic, walczących z demonami i innymi siłami zła. Serial zadebiutował w 2020 roku i bazował na mandze „Warrior Nun Areala”. Produkcja posiadała wierną rzeszę fanów. Wedle oficjalnych danych Netflixa drugi sezon w pierwszych tygodniach oglądano przez blisko 28 milionów godzin, co jest niezłym wynikiem, jak na seriale oryginalne platformy. „Warrior Nun” utrzymało się też przez trzy tygodnie na liście TOP5. Jak widać to jednak za mało, żeby uratować produkcję przed kasacją.

Redakcja poleca

„Warrior Nun” skasowane. Sprawę komentuje twórca

Informacją na temat anulowania serialu podzielił się w krótkim tweetcie showrunner Simon Barry.

– Właśnie dowiedziałem się, że Netflix nie wznowi serialu „Warrior Nun”. Chciałem przeserdecznie podziękować wszystkim fanom, którzy ciężko pracowali, aby zwiększyć popularność produkcji oraz za całą miłość, jaką mi okazali. Chciałem podziękować także całej ekipie produkcyjnej. Było przywilejem być częścią tego projektu – napisał Barry na Twitterze. 

#SaveWarriorNun trenduje na Twitterze

W wyniku słów mężczyzny na portalu społecznościowym zaczął trendować hashtag #SaveWarriorNun, czyli #UratujmyWarriorNun, mający na celu odwrócenie decyzji Netflixa, pokazując jak wielkie są pasja i zaangażowanie fanów. Podobne kampanie przynosiły w przeszłości skutki, czego dowodem są chociażby sukcesy „ Lucyfera” czy „Turbulencji”. Oba seriale zostały skasowane przez swoje oryginalne stacje telewizyjne i wskrzeszone przez Netflixa, właśnie dzięki zaangażowaniu fanów, którzy prosili szefów platformy o pomoc w uratowaniu ulubioneogo tytułu.

Status „Warrior Nun” jako oryginalnej produkcji serwisu jest nieco inny, ale być może zaangażowanie fanów będzie miało wpływ na zmianę decyzji? W końcu dla szefostwa platformy liczą się twarde liczby. A zaangażowanie w internecie może czasem nabrać wielkiego rozpędu. Jeśli zbierze się odpowiednio dużo osób, czy włodarze Netflixa mogą zmienić zdanie? Czas pokaże.

„Warrior Nun” – zwiastun 

Produkcja reklamowana była następującym materiałem promocyjnym:

„Warrior Nun” – gdzie obejrzeć anulowany serial?

Dwa sezony serialu „Warrior Nun” są dostępne na platformie streamingowej Netflix. Kolejnych sezonów nie będzie.

Czytaj także:  "Spider-Man: Across the Spider-Verse" - nowy zwiastun animacji Marvela

RadioZET.pl/IndieWire.com/Twitter

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET