Obserwuj w Google News

HBO Max usuwa swój hit. Kiedy "Westworld" zniknie z platformy?

2 min. czytania
13.12.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

Serial "Westworld" całkowicie zniknie z serwisu HBO Max. Niedawno skasowano hit, a teraz zdradzono, że abonenci platformy nie będą mogli już oglądać tytułu.

Westworld - Anthony Hopkins - kadr z serialu HBO
fot. WARNER BROS. TELEVISION / Album/EAST NEWS

Kolejna szokująca decyzja szefów HBO Max. Postanowiono, że serial "Westworld", swego czasu flagowy tytuł platformy streamingowej, zostanie całkowicie usunięty z bazy seriali.

"Westworld": HBO Max usuwa serial z platformy

Kiedy w 2016 roku zadebiutował "Westworld", serial będący luźną adaptacją filmu science fiction z 1973 roku "Świat Dzikiego Zachodu", świat oszalał na jego punkcie. Nie tylko ze względu na gwiazdorską obsadę, w której znaleźli się Jeffrey Wright, James Marsden, Ed Harris i Anthony Hopkins, ale przede wszystkim za tematykę produkcji.

Redakcja poleca

Z biegiem lat serial tracił swój pierwotny charakter, ale fani nadal czekali na finałowy 5. sezon. Niestety nie doczekali się, ponieważ szefowie HBO Max uznali, że skasują "Westworld" tuż przed jego zakończeniem. Jak podaje Deadline, na tym przykre informacje dla fanów tytułu się nie kończą. Przedstawiciele serwisu postanowili całkowicie usunąć serial z bazy tytułów HBO Max.

Na razie nie podano powodów tej decyzji. Niewykluczone, że "Westworld" trafi na siostrzane platformy należące do Warner Bros., ale nie zostało to w żaden sposób potwierdzone. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądała sprawa produkcji w Polsce. To nie pierwszy raz, kiedy z HBO Max znika produkcja należąca do korporacji Warner Bros. - właściciela serwisu. Podobny los spotkał między innymi film "Wonder Woman 1984" z 2020 roku, który został usunięty w połowie 2022.

Redakcja poleca

"Nierealne": HBO Max usuwa kolejny serial

"Westworld" to nie jedyny popularny tytuł, który niebawem nie będzie dostępny na HBO Max. Według tego samego doniesienia z bazy zniknie również serial science fiction stworzony przez Jossa Whedona pod tytułem "Nierealne", co jest jednoznaczne ze skasowaniem produkcji, która doczekała się tylko jednego sezonu. Tytuł składający się z 6 odcinków zadebiutował w roku 2021. Zakończenie prac nad "Nierealnymi" wisiało jednak w powietrzu po tym, jak twórca serialu porzucił go przed zakończeniem zdjęć.

Na razie nie zdradzono, ile widzowie mają czasu na nadrobienie "Westworld" i "Nierealnych" zanim na dobre znikną z HBO Max.

RadioZET.pl/Deadline