Obserwuj w Google News

"Wikingowie: Walhalla" - Marcin Dorociński w obsadzie hitu Netflix. Zagra postać ważną dla Ukrainy

2 min. czytania
05.10.2022 08:57
Zareaguj Reakcja

Marcin Dorociński dołączył do obsady serialu Netflix pod tytułem "Wikingowie: Walhalla". Wiemy, kogo zagra znany polski aktor.

Marcin Dorociński
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

W drugim sezonie serialu "Wikingowie: Walhalla" nie zabraknie polskiego akcentu. W jedną z postaci hitu Netflix wcieli się Marcin Dorociński. Aktor podzielił się informacją za pomocą mediów społecznościowych.

"Wikingowie: Walhalla" sezon 2 - Marcin Dorociński w serialu Netflix

Kultowa produkcja kanału History w 2022 roku doczekała się kontynuacji. "Wikingowie: Walhalla" rozgrywają się w na początku XI wieku. Widzowie są wrzuceni w walkę między tytułowymi wojownikami i angielską arystokracją. Pojawia się też wiele wewnętrznych konfliktów, które osłabiają wikingów. Główni bohaterowie postanawiają wyruszyć na niebezpieczną wyprawę do Anglii.

Redakcja poleca

Tak prezentuje się kontekst serialu "Wikingowie: Walhalla". Jest więc dużo emocji, bitew i intryg, ale to nie jedyne powody, dla których polscy widzowie powinni czekać na 2. sezon produkcji. Marcin Dorociński poinformował za pośrednictwem swojego Instagrama, że wystąpi w serialu.

Aktor nie zdradził, w kogo się wcieli, ale według informacji podanych przez Naekranie.pl oraz na Wykopie przez użytkownika Historia_Podcast, Dorociński zagra słynnego władcę Rusi Kijowskiej - Jarosława Mądrego.

print screen z Wykop.pl
fot. print screen z Wykop.pl

Jarosław I Mądry pochodził z dynastii Rurykowiczów. Był synem Włodzimierza I Wielkiego i Rognedy. Panowanie jako wielki książę Rusi Kijowskiej objął w latach 1016-1018 i 1019-1054. Był zasłużonym władcą, który sprawił, że ziemie pod jego rządami zaczęły liczyć się na mapie ówczesnej Europy. Jego liczne potomstwo weszło w związki z przyszłymi władcami z wielu państw. W jego historii pojawia się też wątek Polski - jego siostra Maria, poślubiła polskiego księcia Kazimierza Odnowiciela. Gdy zmarł, na Rusi zapanowało rozbicie dzielnicowe. Jarosław I Mądry jest bardzo ważną postacią historyczną dla Ukrainy. Jego wizerunek wielokrotnie pojawiał się na hrywnach.

Redakcja poleca

"Wikingowie: Walhalla" sezon 2 - kiedy premiera na Netflix?

Polski gwiazdor wystąpi u boku Johannesa Johnanssoan, Bradleya Freegarda, Laury Berlin i Davida Oakesa. W pozostałych rolach wystąią Pollyanna McIntosh, Soren Pilmark i John Kavanagh. Na razie Netflix nie zdradził żadnych konkretów dotyczących premiery. Wiadomo, że zdjęcia do nowych odcinków już się zakończyły i prace weszły obecnie na etap postprodukcji. 2. sezon "Wikingów: Walhalla" zadebiutuje więc w roku 2023. Niewykluczone, że w przyszłości zobaczymy kontynuację historii.

RadioZET.pl/Instagram/Naekranie.pl/Wykop.pl