Obserwuj w Google News

"Wikingowie: Walhalla" z gwiazdorem Marvela w obsadzie. W kogo się wcieli?

2 min. czytania
06.05.2022 07:22
Zareaguj Reakcja

Do serialu Netflix "Wikingowie: Walhalla" dołączył Florian Munteanu - rumuński aktor znany z filmów "Creed 2" i "Shang-Chi". Kogo zagra w produkcji o wikingach?

Florian Munteanu
fot. ANTHONY HARVEY/AFP/East News

W drugim sezonie serialu "Wikingowie: Walhalla" zobaczymy kilka nowych postaci. Wśród nich pojawi się bohater,  którego wcieli się Florian Munteanu. Rumuński bokser, model i aktor jest rozpoznawalny dzięki kilku rolom w hollywoodzkich hitach. Kogo zagra w produkcji Netflix?

"Wikingowie: Walhalla" - Florian Munteanu w obsadzie hitu Netflix

Kontynuacja słynnych "Wikingów" dostała zielone światło na dwa kolejne sezony. Właśnie trwają prace nad nowymi odcinkami serialu "Wikingowie: Walhalla". Zdradzono, że jedną z nowych twarzy w obsadzie będzie Florian Munteanu.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, znany z filmów "Creed 2" oraz "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni" rumuński aktor wcieli się w Georgiosa Maniakesa. Jest to postać historyczna - generał Cesarstwa Bizantyńskiego. Zasłynął odbiciem Edessy z rąk arabów w 1031 roku. Na razie nie zdradzono konkretów dotyczących postaci granej przez Munteanu.

Serial "Wikingowie: Walhalla" rozpoczyna się na początku XI wieku i opisuje legendarne przygody najsłynniejszych Wikingów w historii świata - Leifa Erikssona, Freydis Eriksdotter, Haralda Hardrady i normańskiego króla Wilhelma Zdobywcy. W rolach głównych występują Sam Corlett, Frida Gustavsson, Leo Suter, Bradley Freegard, Jóhannes Jóhannesson, Laura Berlin, David Oakes oraz Caroline Henderson. Na razie nie wiadomo, kiedy na Netflix zadebiutuje 2. sezon serialu "Wikingowie: Walhalla".

Redakcja poleca

Florian Munteanu: kim jest i gdzie grał?

Munteanu urodził się 13 października 1990 roku w Monachium. Już jako dziecko poszedł w ślady ojca, który był zawodowym bokserem. Jego postawna sylwetka sprawiła, że jako sportowiec był określany mianem "Big Nasty". Boks nie był szczytem aspiracji Munteanu i wkrótce został modelem fitness. W 2016 roku zadebiutował w niemieckim dramacie krótkometrażowym "Bogat". Szybko przykuł uwagę amerykańskich filmowców. 

Szersza publiczność poznała Munteanu w roku 2018 dzięki filmowi "Creed 2", w którym wcielił się w Viktora Drago - syna Ivana Drago, granego przez Dolpha Lundgrena - rywala głównego bohatera w "Rockym IV". Z kolei w 2021 roku dołączył do gwiazd filmów Marvela. Zagrał Razor Fista - poplecznika Xu Wenwu w produkcji "Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni". Na jednym filmie MCU przygoda Munteanu z superbohaterskim światem zapewne się nie skończy.

RadioZET.pl/Deadline