Obserwuj w Google News

"Wiedźmin": Zwiastun i data premiery 2. sezonu na Netflix nareszcie ujawnione! [WIDEO]

4 min. czytania
10.07.2021 09:24
Zareaguj Reakcja

"Wiedźmin 2" w końcu ze zwiastunem i datą premiery! Podczas pierwszego w historii WitcherConu ujawniono, kiedy zobaczymy nowe odcinki i pokazano pierwszą pełną zapowiedź wideo.

Wiedźmin 2 Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Netflix i CD Projekt Red połączyli siły, by 9 lipca 2021 roku zorganizować pierwszy w historii WitcherCon. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, które można było oglądać na platformach YouTube i Twitch, odbywały się m.in. interaktywne panele z obsadą i twórcami serialu "Wiedźmin", prezentowano materiały specjalne, nowe zdjęcia, muzyczne przerywniki, niepublikowane dotychczas informacje o fabule 2. sezonu, tytuły odcinków, a także... pierwszy zwiastun 2. sezonu "Wiedźmina" i jego datę premiery!

WitcherCon_KeyArt_HORIZONTAL_RGB_EN-US_Easy-Resize.com
fot. materiały prasowe Netflix

"Wiedźmin 2" - Kiedy premiera na Netflix?

A zatem, panie i panowie, miło nam poinformować, że "Wiedźmin" powróci na Netflix z 2. sezonem już 17 grudnia 2021 roku. Pomimo licznych trudów, jakie przeszkadzały twórcom w realizacji serialu, udało im się wypełnić obietnicę, że dostarczą serial przed końcem 2021 roku. Wyczekiwana informacja na temat daty premiery nowych odcinków została ujawniona podczas panelu "Talia Przeznaczenia", w którym udział brały gwiazdy serialu - Anya Chalotra, Freya Allan, Mimî M Khayisa i Paul Bullion - oraz jego showrunnerka i producentka wykonawcza, Lauren Schmidt Hissrich.

Redakcja poleca

"Wiedźmin": Pierwszy zwiastun 2. sezonu [WIDEO]

Atrakcje WitcherConu nie skończyły się jednak na ogłoszeniu daty premiery nowych odcinków. Zaprezentowano także pierwszy, dwuminutowy zwiastun 2. sezonu "Wiedźmina". Materiał skupia się przede wszystkim na relacji Geralta i Ciri, jednak fani sagi Sapkowskiego z pewnością wypatrzą w nim nowych bohaterów. Nie zapomniano także o Yennefer. Zobaczcie sami:

Oglądaj

Redakcja poleca

"Wiedźmin": Co nowego w 2. sezonie? Zdjęcia i wypowiedzi twórców i gwiazd

Lauren Schmidt Hissrich, showrunnerka i producentka wykonawcza serialu, podczas WitcherConu opowiedziała o tym, jak budowano więź Geralta i Ciri:

- Pod koniec pierwszego sezonu mamy, moim zdaniem, jedną z najbardziej emocjonalnych scen, jakie zrealizowaliśmy, kiedy Geralt i Ciri odnajdują się po tym, jak szukali siebie przez cały sezon… I wygląda na to, że mamy postać ojca i postać córki, i wszystko powinno już być idealne, gdyby nie to, że nigdy wcześniej się nie spotkali. Zatem ciekawie było zacząć 2. sezon, myśląc o tym, że nie są jeszcze rodziną. Jak mają się nią stać? Co zrobić, kiedy jest się osobą taką jak Geralt, który przysiągł, że nigdy nie będzie nikogo potrzebował? A potem zostaje mu przedstawiona dziewczyna, która jest teraz wyłącznie pod jego opieką. Mamy też Ciri, która była przyzwyczajona do bycia pod czyjąś opieką, ale w zasadzie przez cały sezon od wszystkich uciekała, a teraz powiedziano jej, że ktoś się nią zaopiekuje. Wspaniale było więc rozpocząć 2. sezon od momentu, w którym bohaterowie są trochę niepewni, jak być ze sobą i muszą do tego dojrzeć. Chcieliśmy mieć pewność, że będzie to autentyczna relacja, że nie będą ze sobą po prostu zżyci od samego początku.

ROACH_FIRSTLOOK (1)_Easy-Resize.com
fot. materiały prasowe Netflix

Hissrich ujawniła też, jakie postacie z książek Sapkowskiego zobaczymy w 2. sezonie i potwierdziła, że Kaer Morhen będzie bardzo istotnym miejscem akcji:

- Jest wiele nowych postaci, które przedstawimy widzom w 2. sezonie. Po raz pierwszy zobaczymy Dijkstrę i Królestwo Redanii. Wiem, że wielu fanów jest podekscytowanych pierwszym spotkaniem z takimi postaciami jak Filippa, Codringher, Fenn, Rience, Nenneke. Jest ich wiele, ale muszę powiedzieć, że Vesemir jest tym, którego spotkania z publicznością najbardziej nie mogę się doczekać. Vesemir jest integralną częścią historii, którą opowiadamy w tym sezonie. Po raz pierwszy przenosimy się do Kaer Morhen, a w sezonie, w którym Geralt stał się ojcem dla Ciri, ważne wydawało nam się pokazanie tego, kim był jego ojciec. To wszystko składa się na wielopokoleniową opowieść, ponieważ Vesemir i Ciri też mają swoją historię - powiedziała twórczyni serialu "Wiedźmin".

CIRI_TRAINING_203_Unit_00381RT_Easy-Resize.com
fot. materiały prasowe Netflix

O zmianach, jakie zaszły w Geralcie, opowiedział natomiast  Henry Cavill:

- To w jaki sposób zagrałem Geralta w pierwszym sezonie było od początku przemyślane. Większość czasu przebywał w dziczy, nie miał możliwości prowadzenia rozległych dialogów. Pomyślałem więc, że najlepiej, jeśli będzie to człowiek, który mówi mało, ponieważ dzięki temu sprawia wrażenie, że więcej myśli. Taki był mój zamiar. Ale kiedy już poznałem scenariusz z Cirillą, Wiedźminami i miejscami oraz ludźmi, których już zna, uznałem, że trzeba mu pozwolić być bardziej rozmownym i filozoficznym, mówić więcej i się wymądrzać, ponieważ taki właśnie jest. Nie jest tylko wielkim, starym, siwowłosym brutalem - ujawnił odtwórca roli Geralta.

Czy oznacza to, że w końcu posłuchamy obszernych dyskusji między Białym Wilkiem i jego przyjacielem Jaskrem? Wszystko na to wskazuje. Bo choć Joey Batey nie pojawił się na WitcherConie, w nowych odcinkach nie zabraknie gadatliwego barda.

materiały prasowe Netflix
fot. materiały prasowe Netflix

Podczas WitcherConu zaprezentowano także szereg materiałów specjalnych, które zdradzają dodatkowe szczegóły 2. sezonu "Wiedźmina", a także nowe informacje o serialu "Wiedźmin: Zmora Wilka". Wszystkie znajdziecie na naszej stronie już w najbliższy poniedziałek, 12 lipca 2021 roku.

RadioZET.pl/Netflix

QUIZ: jak dobrze znasz serial "Wiedźmin" od Netflixa?