Obserwuj w Google News

"Ted Lasso": O czym jest serial Apple TV+, który zdominował Emmy 2021 w kategoriach komediowych?

3 min. czytania
20.09.2021 17:51
Zareaguj Reakcja

"Ted Lasso" zatriumfował na rozdaniu Emmy 2021 jako najlepszy serial komediowy roku. Produkcja Apple TV+ zdobyła aż 7 statuetek. O czym opowiada?

Ted Lasso - serial Apple TV+
fot. “Ted Lasso” wybrany najlepszym serialem komediowym podczas Emmy 2021/materiały prasowe Apple TV+

"Ted Lasso" bije rekordy popularności po tym, jak otrzymał tytuł najlepszego serialu komediowego 2021 roku na tegorocznym rozdaniu nagród Emmy. Amerykańska Akademia Telewizyjna zdecydowała się wyróżnić także grających w nim aktorów - statuetki zdobyli zarówno wcielający się w tytułową rolę Jason Sudeikis, jak i partnerujący mu na drugim planie Hannah Waddingham Brett Goldstein. Łącznie serial Apple TV+ zdobył aż siedem statuetek. Czemu "Ted Lasso" zawdzięcza swój niebywały sukces i dlaczego warto go obejrzeć?

Obsada i twórcy
fot. Obsada i twórcy "Teda Lasso"/Rich Fury/Getty AFP/East News
Redakcja poleca

"Ted Lasso": O czym jest serial, który zdobył 7 nagród Emmy 2021?

"Ted Lasso" opowiada o niezwykle pozytywnym mężczyźnie z Kansas - trenerze niewielkiej drużyny futbolu amerykańskiego, który pewnego dnia otrzymuje propozycję trenowania profesjonalnej drużyny piłkarskiej w Anglii. Nie posiadając żadnego doświadczenia ani wiedzy o piłce nożnej, za to dysponując ogromnymi pokładami optymizmu, Ted Lasso wsiada na pokład samolotu, by uśmiechem podbić Zjednoczone Królestwo. Na miejscu spotyka Rebeccę - zdradzoną żonę milionera, która przejęła jego ukochany klub piłkarski po rozwodzie.

Ted_Lasso_Photo_010101
fot. Jason Sudeikis and Hannah Waddingham in “Ted Lasso,” now streaming on Apple TV+.​

Kobieta pragnie za wszelką cenę zniszczyć AFC Richmond, by dopiec byłemu mężowi. Z czasem jednak zmienia front pod wpływem dobrego serca i uczynków nowego pracownika. Rebecca nie jest jednak jedyną przeszkodą, z jaką w Anglii musi mierzyć się Ted. Przeciw sobie ma bowiem wszystkich gwiazdorzących piłkarzy z drużyny, gardzących Amerykaninem kibiców oraz nieznaną mu kulturę.

Oglądaj

Redakcja poleca

"Ted Lasso" - Czy warto oglądać komediowy hit Apple TV+?

Powodów, dla których warto obejrzeć "Teda Lasso" jest sporo. Głównym z nich jest niesamowicie pozytywna energia bijąca z każdego odcinka tej serii, która jest w stanie poprawić humor w najbardziej pochmurny dzień. Niepoprawny optymizm głównego bohatera udziela się widzom podczas każdego seansu. Drugi to lekcja przyzwoitości, jaką daje nam trener Lasso, swoją postawą dowodząc, że można wyjść z twarzą nawet z najgorszej sytuacji, jeśli pozostanie się dobrym i uczciwym człowiekiem. Natomiast trzeci to Roy Kent - ostro wkurzony na cały świat Anglik o totalnie niewyparzonym języku, legendarny piłkarz i idol swojej małej siostrzenicy, którą opiekuje się w wolnym czasie.

Brett Goldstein jako Roy Kent w serialu
fot. Brett Goldstein jako Roy Kent w serialu "Ted Lasso"/materiały prasowe Apple TV+

"Ted Lasso": Obsada i twórcy

W tytułową rolę wciela się Jason Sudeikis ("Millerowie"), który jest też pomysłodawcą i jednym z producentów wykonawczych serialu. Na ekranie towarzyszą mu niezwykle utalentowana aktorsko i wokalnie  Hannah Waddinghamktórą fani "Gry o tron" mogą kojarzyć z roli Septy Unelli znęcającej się nad Cersei Lannister. W pozostałych rolach występują fenomenalny Brett Goldstein w roli Roya Kenta, Phil Dunster jako zakochany w sobie gwiazdor piłki nożnej, Jamie Tartt, Brendan Hunt jako przybyły wraz Tedem drugi trener, Nick Mohammed jako pomocnik drużyny o imieniu Nathan, Jeremy Swift jako prawa ręka Rebecci oraz Juno Temple jako Keeley Jones - początkowo celebrytka i zaprzyjaźniona z drużyną dziewczyna Jamiego.

"Gra o tron": tortury na planie serialu? Jedna z aktorek opowiedziała o swoich wspomnieniach

Sudeikis stworzył swój serial wraz z Billem Lawrencem, Joe Kellym i Brendanem Huntem - pierwotnie jako serię skeczy dla NBC Sports. Bill Lawrence jest też jednym z producentów wykonawczych obok Jeffa Ingolda i Lizy Katzer. Dla Apple TV+ serial produkują Warner Bros. Television i Universal Television, oddział NBC Universal Content. 

Brendan Hunt, Jason Sudeikis, Brett Goldstein and Nick Mohammed in “Ted Lasso” season two, now streaming on Apple TV+.
fot. Brendan Hunt, Jason Sudeikis, Brett Goldstein and Nick Mohammed in “Ted Lasso” season two, now streaming on Apple TV+.

"Ted Lasso": Ile ma sezonów i gdzie można je obejrzeć?

"Ted Lasso" doczekał się na razie dwóch sezonów. Pierwszy trafił na ekrany w sierpniu 2020 roku, drugi - rok później. Obecnie trwają przygotowania do trzeciego sezonu serialu. Jego dokładna data premiery nie została jeszcze ogłoszona.

RadioZET.pl/Apple TV+

Nowe seriale komediowe: TOP 10 produkcji, których nie znacie, a powinniście [ZDJĘCIA]