Obserwuj w Google News

Szadź - OBSADA: kto gra w serialu TVN i o czym jest? [STRESZCZENIE, OPIS]

3 min. czytania
12.10.2020 10:12
Zareaguj Reakcja

Serial "Szadź" zadebiutuje na antenie TVN jeszcze w październiku 2020 roku. W rolach głównych zobaczymy Aleksandrę Popławską oraz Macieja Stuhra. Sprawdzamy najważniejsze informacje oraz przedstawiamy obsadę serialu "Szadź" i streszczenie produkcji.

Szadź - OBSADA: kto gra w serialu TVN i o czym jest? [STRESZCZENIE, OPIS]
fot. Mateusz Jagielski/EASTNEWS

Serial "Szadź" - OBSADA: kto gra? O czym jest nowa produkcja TVN? Jaką historię opowiada? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy obsadę serialu "Szadź" i streszczenie produkcji.

Serial Szadź - OBSADA: kto gra w produkcji TVN?

Obsada serialu "Szadź" to informacje, które szczególnie interesują wiele osób. Mamy dobre wiadomości - wszystkie szczegóły są już znane. Wiadomo, że w rolach głównych wystąpią Maciej Stuhr, który wcieli się w psychopatycznego mordercę oraz Aleksandra Popławska, jako komisarz poszukująca zbrodniarza. Ponadto pojawią się: Bartosz Gelner (Tomasz Mrówiec), Cezary Łukasiewicz (Wojciech Błaszczak), Anna Cieślak (Monika Wolnicka), Zofia Domalik (Ewa Banach), Barbara Kurzaj (matka Ewy), Emma Giegżno (Jola) oraz Mirosław Zbrojewicz (Włodek Suzin).

Pierwszy odcinek serialu "Szadź" w TVN wyemitowany zostanie we wtorek, 13 października 2020 roku. Emisja premierowego epizodu zaplanowana została na godzinę 21:30. Kolejne odcinki produkcji będzie można oglądać co tydzień, w każdy wtorek o wskazanej powyżej porze. 

Szadź - ile odcinków ma serial i kiedy oglądać w TVN? [DNI I GODZINY EMISJI]

Szadź - STRESZCZENIE: o czym jest serial TVN? [OPIS]

"Szadź" to siedmioodcinkowy thriller z wątkiem kryminalnym w tle. W tej opowieści zagadki nie stanowi jednak tożsamość mordercy, a motywy jego działania. Co łączy sprawcę z komisarz prowadzącą śledztwo? Dlaczego wszystkie ofiary to głęboko wierzące młode dziewczyny? Wyścig z czasem trwa. Czy komisarz Polkowska trafi na ślad mordercy i zapobiegnie kolejnym zbrodniom? Każdy odcinek odkryje przed widzami część prawdy o tym, co łączy policjantkę z Piotrem Wolnickim (Maciej Stuhr) - religioznawcą, pozornie wzorowym mężem i ojcem.

Serial "Szadź" powstał na podstawie powieści kryminalnej Igora Brejdyganta o tym samym tytule. Opis książki w serwisie lubimyczytac.pl brzmi następująco:

Las. Młoda dziewczyna. Wygląda, jakby spała. Ale nie śpi. Wie, że zaraz umrze. I czuje, co robi z nią jej morderca, tyle że nie jest w stanie nawet mrugnąć.

Kiedy nad ranem zostają znalezione zwłoki, na miejscu zjawia się komisarz Agnieszka Polkowska. Nikt nie chce z nią pracować – zbyt wiele wymaga, słynie z ostrego języka i jest bardziej inteligentna od kolegów. Jej zaangażowanie w każdą ze spraw nie bierze się znikąd: ma kilka tajemnic i wolałaby się nimi nie dzielić. Ostatnie, czego jej trzeba, to błyskotliwy psychopata – człowiek, który odczuwa emocje tylko wtedy, gdy poluje. Gdy wybiera dziewczyny, osacza je i zabija: powoli, delektując się ich cierpieniem. Jest precyzyjny i metodyczny, przekonany, że nikt mu nie dorówna. Nie popełnia błędów. Do czasu. Kiedy na jego drodze staje komisarz Polkowska, będzie musiał zmierzyć się równym mu przeciwnikiem, kimś, kto potrafi rozgryźć tok jego rozumowania i podążyć za makabrycznymi wskazówkami.

Czy Polkowskiej uda się ocalić kolejną dziewczynę, mimo seksizmu i niekompetencji jej szefów? Czy tajemnica z przeszłości, która dopada ją w chwili, gdy jej życie zaczyna się układać, pokrzyżuje śledztwo? Czy zdoła uratować życie kogoś, kto jest jej najbliższy?

Nagie zwłoki leżały na wznak z rozrzuconymi na boki ramionami. Gdyby nie zsinienie i widoczne już miejscami od spodu rozszerzające się plamy opadowe, na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że ta młodziutka dziewczyna z jakiegoś powodu położyła się nago na leśnej ściółce i zasnęła. Po chwili Agnieszka zauważyła jednak, że kończyny i głowa ofiary, choć przylegały do ciała, były od niego odcięte

Pisarz jest współautorem scenariusza. Zwiastun serialu "Szadź" można znaleźć poniżej.

RadioZET.pl/WirtualneMedia.pl/Lubimyczytac.pl/JW