,

W Korei Północnej ryzykują życie, by obejrzeć jeden z hitów Netflixa

23.11.2021 15:42

"Squid Game" to serial, który podbił serca widzów Netflixa i stał się największym hitem w historii platformy. Okazuje się, że są miejsca na świecie, gdzie oglądanie serialu jest zakazane i wiąże się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Squid Game
fot. Noh Junhan/Netflix

W Korei Północnej ryzykują życie, by obejrzeć jeden z hitów Netflixa. "Squid Game" to jeden z najbardziej kontrowersyjnych i najgłośniejszych seriali w historii platformy. Radio Free Asia podaje, że produkcja zyskała popularność też w Korei Północnej, gdzie oglądanie serialu jest zakazane.

Zobacz także: Netflix opublikował listę największych hitów w historii platformy [TYTUŁY]

"Squid Game": w Korei Północnej ryzykują życie, by obejrzeć hit Netflixa

"Squid Game" nie traci na popularności - wręcz przeciwnie - zdobywa ją w kolejnych krajach. W Korei Północnej obecnie przemyca się kopie serialu, ponieważ oglądanie produkcji jest zakazane i może grozić karą śmierci. Przypominamy, że serial przedstawia losy dłużników z Korei Południowej, którzy by rozwiązać swoje problemy, biorą udział w grze. Zwycięzca może wygrać miliardy, pozostali stracą życie.

Mieszkańcy Korei Północnej dostrzegli pewne podobieństwa do swojego życia - jak podają wirtualnemedia.pl - serial ma im przypominać o losach urzędników z Pjongjangu. Jak możemy przeczytać:

Myślą, że fabuła serialu przypomina ich własną rzeczywistość, w której wiedzą, że mogą zostać straceni w dowolnym momencie, jeśli rząd zdecyduje się pokazać, że zarabianie zbyt wielu pieniędzy jest złe

Do tego jedna z bohaterek serialu jest uciekinierką z Korei Północnej, co daje tamtejszym widzom nadzieję. Warto wiedzieć, że w ubiegłym roku rząd uchwalił tam ustawę o "eliminacji myśli i kultury reakcyjnej". Oznacza to, że zakazane jest oglądanie produkcji zagranicznych, a ich przechowywanie i rozpowszechnianie grozi karą śmierci.

loader

"Squid Game": gdzie oglądać serial?

Serial 'Squid Game" jest dostępny na platformie Netflix.

Zobacz także: "Squid Game" to plagiat? Uderzające podobieństwo serialu "Death Parade" do hitu Netflix

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl

Logo radiozet Dzieje się