Obserwuj w Google News

Netflix: twórca "Squid Game" oficjalnie potwierdził powstanie drugiego sezonu serialu

2 min. czytania
10.11.2021 08:08
Zareaguj Reakcja

Drugi sezon "Squid Game" trafi na Netflix! Twórca koreańskiego serialu potwierdził, że obecnie pracuje nad jego kontynuacją. Kiedy premiera?

Squid ame - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Serial "Squid Game" odniósł ogromny globalny sukces. Stał się najchętniej oglądaną produkcją Netflix w historii platformy. Na jednym sezonie się więc nie skończy. Południowokoreańska produkcja dostanie kontynuację. Wygląda na to, że to już oficjalne.

"Squid Game" sezon 2: twórca serialu potwierdził prace nad kontynuacją

Nad tym, czy "Squid Game" otrzyma drugi sezon, fani zastanawiali się od debiutu niezwykłej produkcji. 9 trzymających w napięciu odcinków sprawiło, że widzowie chcieli więcej. Wygląda na to, że się doczekali oficjalnego potwierdzenia kontynuacji "Squid Game" ze strony człowieka, który powołał ekscytującą produkcję do życia.

Redakcja poleca

Jak podaje Deadline, Dong-hyuk Hwang zdradził, że obecnie wkłada wszystkie swoje siły w nowe odcinki "Squid Game". Celem twórcy serialu jest powołanie do życia produkcji, która wyniesie historię na nowy poziom.

W tej chwili to moja praca domowa. Zastanawiam się, jak wykorzystać to, co stworzyłem w pierwszym sezonie, i zrobić coś nowego i nieoczekiwanego.

Hwang nad pierwszym sezonem "Squid Game" pracował wiele lat. Scenariusz powstał w roku 2009 i początkowo produkcja miała być filmem pełnometrażowym. W końcu udało mu się podpisać kontrakt z platformą Netflix na stworzenie serialu, który wyreżyserował i wyprodukował. Hwang przyznał, że stworzenie kontynuacji serialu, który nie został oficjalnie ogłoszony przez Netflix, jest wyzwaniem, ale stwierdził również, że jest zachwycony możliwością rozszerzenia świata stworzonego ponad dekadę temu, który podbił cały glob.

Zielone światło przyznane 2. sezonowi "Squid Game" przez Netflix jest kwestią czasu. Trudno sobie wyobrazić, żeby platforma rezygnowała z marki, która nie tylko pozwoliła zarobić duże kwoty, ale również stała się prawdziwym globalnym fenomenem popkulturowym. Poza tym platforma od jakiegoś czasu stawia na produkcje oryginalne tworzone przez filmowców spoza USA, w tym tytuły koreańskie.

Redakcja poleca

"Squid Game" sezon 2: kiedy premiera?

Na razie jednak nie pojawiły się żadne informacje ze strony platformy Netflix na temat 2. sezonu "Squid Game". Fani serialu muszą uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo, kiedy Dong-hyuk Hwang napisze scenariusz, ani kiedy twórcy wejdą na plan zdjęciowy, więc tym bardziej trudno mówić o dacie premiery. Zapewne na kontynuację "Squid Game" przyjdzie nam poczekać kilkanaście miesięcy.

RadioZET.pl/Deadline

"Squid game": podobne filmy i seriale. 7 produkcji dla fanów hitu Netflixa [ZDJĘCIA]