Obserwuj w Google News

"Obi-Wan Kenobi": znamy datę premiery nowego serialu "Star Wars"

2 min. czytania
10.02.2022 14:22
Zareaguj Reakcja

Wiemy, kiedy "Obi-Wan Kenobi" trafi na Disney+. Przedstawiciele platformy poinformowali datę premiery pierwszego odcinka nowego serialu "Star Wars".

Gwiezdne wojny: część I – Mroczne widmo - Ewan Macgregor - kadr z filmu
fot. face to face/Reporter/East News

Już niedługo poznamy losy mistrza Jedi Obi-Wana Kenobiego, rozgrywające się pomiędzy dwiema trylogiami "Gwiezdnych Wojen". Za kilka miesięcy na platformę Disney+ trafi serial z Ewanem McGregorem w roli głównej.

"Obi-Wan Kenobi": kiedy premiera serialu na Disney+?

"The Mandalorian" zaczął nowy rozdział w uniwersum "Star Wars". Po sukcesie pierwszego serialu aktorskiego w świecie stworzonym przez George'a Lucasa, studio Lucasfilm ogłosiło wiele kolejnych tytułów. Dopiero co zakończył się serial "The Book of Boba Fett", a już wiemy, kiedy zobaczymy kolejną opowieść w odcinkach, tym razem opowiadającą o solowych przygodach Obi-Wana.

Redakcja poleca

Na oficjalnym Twitterze "Star Wars" pojawiła się zapowiedź produkcji z datą premiery. Informacja potwierdziła niedawne doniesienia mówiące, że "Obi-Wan Kenobi" zadebiutuje w maju 2022 roku.

Oprócz plakatu przedstawiającego tytułowego bohatera, w którego ponownie po latach wcielił się Ewan McGregor, zdradzono, że pierwszy odcinek trafi na Disney+ już 25 maja 2022 roku. Na razie nie opublikowano zwiastuna serialu. Istnieje spora szansa, że pierwszy trafi do sieci niebawem. Kolejnego możemy spodziewać się 4 maja - w Dzień Gwiezdnych Wojen.

Redakcja poleca

"Obi-Wan Kenobi": o czym będzie serial Disney+?

Podobnie jak przygody serialu o Bobie Fetcie i kilku odcinkach "The Mandalorian", nowa produkcja będzie rozgrywać się na planecie Tatooine, gdzie Jedi spędził w ukryciu lata po upadku Republiki, mając na oku młodego Luke'a Skywalkera. Akcja rozpocznie się mniej więcej 10 lat po zakończeniu trylogii prequeli i przemianie Anakina Skywalkera w Dartha Vadera. Na razie niewiele wiadomo na temat fabuły serialu. Potwierdzono jednak, że oprócz McGregora do swojej roli sprzed lat powróci Hayden Christensen, który znowu wcieli się w ojca Luke'a Skywalkera. W obsadzie znajdą się również Joel Edgerton i Bonnie Piesse, którzy wystąpią jako Owen Larsa i Beru Lars - opiekunów Luke'a. Postacie pojawiły się na końcu filmu "Zemsta Sithów" i początku "Nowej nadziei".

W obsadzie znaleźli się również Moses Ingram, Kumail Nanjiani, Indira Varma, Rupert Friend, O’Shea Jackson Jr., Sung Kang, Simone Kessell i Benny Safdie. Ich role są jednak owiane tajemnicą.

"Obi-Wan Kenobi" trafi na platformę Disney+. Usługa wciąż nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/Twitter

Najlepsze seriale Apple TV+. 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]