Obserwuj w Google News

Netflix stworzy serial na podstawie gry "Resident Evil". Co już wiadomo o projekcie?

1 min. czytania
28.08.2020 10:06
Zareaguj Reakcja

Netflix ogłasza nowy projekt. Tym razem ma w planach zekranizowanie popularnej gry komputerowej. Mowa o "Resident Evil". Co już wiadomo o zapowiadanym serialu?

Kadr z filmu "Resident Evil"
fot. Ilze Kitschoff/Screen Gems/Courtesy Collection/East News

Netflix stworzy serial na podstawie gry "Resident Evil". To kolejny raz, gdy historia zostanie przełożona na język filmu. Tym razem Netflix zapowiada, że na podstawie gry stworzy serial. Co już wiadomo o projekcie? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  Altered Carbon: Netflix skasował serial po dwóch sezonach. Co jest powodem takiej decyzji? 

Netflix stworzy serial na podstawie gry "Resident Evil"

Netflix zapowiada, że serial oparty na "Resident Evil" będzie przedstawiał wydarzenia z dwóch okresów. W pierwszym z nich głównymi bohaterkami będą 14-letnie siostry Jade i Billie Wesker. Dziewczynki trafią do New Raccoon City, gdzie pracuje ich ojciec. W pewnym momencie siostry zdadzą sobie sprawę z tego, że ich ojciec może ukrywać prawdę dotyczącą tego, kim jest. 

Następnie widzowie zobaczą serial z perspektywy Jade. Wydarzenia będą rozgrywać się kilkanaście lat później. Na Ziemi zostanie niewiele osób, ale zamieszkają ją potwory zarażone wirusem. 

Netflix zapowiada na razie osiem odcinków "Resident Evil". Za projektem stoi niemiecka firma Constantin Film. Scenarzystą serialu na podstawie 'Resident Evil" został Andrew Dabb, znany z serialu "Nie z tego świata". Na razie data premiery nie jest jeszcze znana. Nie podano również obsady.

Posłuchaj podcastu

Zobacz także:  "Lucyfer" Netflixa podbija świat. Pojawiają się pierwsze informacje na temat kolejnego sezonu 

RadioZET.pl/Wirtualnemedia.pl