Obserwuj w Google News

Altered Carbon: Netflix skasował serial po dwóch sezonach. Co jest powodem takiej decyzji?

1 min. czytania
27.08.2020 16:06

"Altered Carbon" skasowany przez Netflixa. Platforma zdecydowała się usunąć serial po zaledwie dwóch sezonach. Co jest powodem takiej decyzji?

Altered Carbon
fot. Instagram.com/ Altered Carbon

"Altered Carbon" został usunięty z Netflixa. Serial zniknął z popularnej platformy zaledwie po dwóch sezonach. Jak się okazuje, produkcja najwyraźniej nie spełniła oczekiwań szefostwa Netflixa. Warto dodać, że "Altered Carbon" był odpowiedzią na "Grę o tron" i "Westword" od HBO. Choć "Altered Carbon" miał wielu fanów, najwyraźniej futurystyczna produkcja nie doczekała się oglądalności na dobrym poziomie.

Jak podkreśla portal Deadline, decyzja o skasowaniu serialu została podjęta w związku ze standardową ewaluacją kosztów wznowienia w kontekście oglądalności. Serial "Altered Carbon" nie przyciągnął przed ekrany telewizorów wystarczającej ilości ludzi na tyle, aby dalej opłacało się w niego inwestować.

Altered Carbon: Serial skasowany z Netflixa zaledwie po dwóch sezonach

"Alterded Carbon" powstał na podstawie książki i "Modyfikowany węgiel" Richarda K. Morgana. Akcja powieści rozgrywa się w XXV wieku. Ludzki rozum, wspomnienia i osobowość zostały zdigitalizowane, a duszę można przenosić z ciała do ciała. Głównym bohaterem jest Takeshi Kovacs - międzygwiezdny wojownik, który był przez 500 lat uwięziony. W pierwszym sezonie wystąpił Joel Kinnaman, z kolei w drugim główną rolę przejął Anthony Mackie.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl