Obserwuj w Google News

Gwiazdor "Króla tygrysów" cierpi na śmiertelną chorobę. Ubiega się o zwolnienie z więzienia

2 min. czytania
04.11.2021 07:03
Zareaguj Reakcja

Joe Exotic - jeden z bohaterów serialu Netflix "Król tygrysów" choruje na raka, w związku z czym prosi władze stanu Teksas o zwolnienie go z odsiadywanego wyroku.

Król Tygrysów - Joe Exotic - kadr z serialu Netflix
fot. Everett Collection/East News

Na Netflix trafi niebawem druga część niezwykle popularnego serialu dokumentalnego "Król Tygrysów". Według ostatnich informacji jeden z głównych bohaterów części pierwszej - Joe Exotic, cierpi na raka. Z tego powodu mężczyzna osadzony w więzieniu między innymi z powodu zaplanowania zabójstwa Carole Baskin, ubiega się o zwolnienie z zakładu karnego.

"Król tygrysów": Joe Exotic z serialu Netflix cierpi na raka

Chociaż dokument, będący jednym z większych hitów platformy Netflix ukazuje wiele niezwykle negatywnych cech Exotica, nie sposób odmówić mu charyzmy. W ciągu kilku dni od premiery "Króla tygrysów" jego postać stała się zjawiskiem popkulturowym, a w USA powstał nawet ruch, walczący o uwolnienie go z więzienia. 

Redakcja poleca

Zbliża się premiera drugiego sezonu "Króla tygrysów", w którym również wystąpi Exotic. Ja podaje Deadline, były właściciel parku z wielkimi kotami potwierdził, że choruje na "agresywnego raka" prostaty. Exotic obecnie odsiaduje karę 22 lat pozbawienia wolności w jednym z teksańskich więzień federalnych. Mężczyzna uważa, że stan zdrowia, w jakim się znajduje, powinien wpłynąć na decyzję sądu o wysokości wyroku.

Na Instagramie Exotica pojawił się post, w którym podano szczegóły wyników biopsji bohatera "Króla tygrysów".

Ludzie, ze smutną miną muszę wam powiedzieć, że lekarze wezwali mnie dzisiaj, aby przekazać mi wiadomość, że biopsja prostaty potwierdziła agresywnego raka. Nadal czekam na wyniki pozostałych badań. W tej chwili nie chcę niczyjej litości i jestem pewien, że Carole [Baskin - przyp. red.] urządzi z tego powodu imprezę! To, czego potrzebuję, to aby świat był moim głosem dążącym do uwolnienia. Mają dowód, że NIE ZROBIŁEM TEGO! I nie ma powodu, żeby prokurator okręgowy to przeciągał, żebym nie mógł wrócić do domu i poddać się leczeniu lub cieszyć się życiem, jakie mi zostało z moimi bliskimi! Zmówcie za mnie modlitwę i bądźcie moim głosem.

Na razie nie wiadomo, czy Exotic złożył oficjalny wniosek o warunkowe zwolnienie z więzienia z powodu stanu zdrowia. Prawdopodobnie osadzony czeka na pozostałe wyniki badań, które są podstawą rozpoczęcia tego typu procedury.

Redakcja poleca

"Król tygrysów" sezon 2: kiedy premiera na Netflix?

Pierwsza część "Króla tygrysów" stała się międzynarodowym hitem. O dziwacznej historii, która wydarzyła się naprawdę, mówił tygodniami cały świat. W drugiej części ponownie spotkamy się z bohaterami dokumentu, którzy zaprezentują, jak od czasu premiery "Króla tygrysów", zmieniło się ich życie. Czym zaskoczą nas twórcy sequela? O tym przekonamy się już 17 listopada 2021 roku, kiedy "Król tygrysów 2" trafi na platformę Netflix.

RadioZET.pl/Deadline/Instagram

Netflix: Najważniejsze filmowe premiery jesień-zima 2021 [ZDJĘCIA, DATY, OPISY]