Obserwuj w Google News

"Moon Knight": pierwszy zwiastun nowego serialu Marvela. Kiedy premiera? [WIDEO]

2 min. czytania
18.01.2022 07:28
Zareaguj Reakcja

Nowy serial Marvela - "Moon Knight", doczekał się pierwszego oficjalnego zwiastuna, który zdradza datę premiery produkcji z Oscarem Isaakiem w roli głównej.

Moon Knight - Oscar Isaac - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Długo wyczekiwany zwiastun serialu "Moon Knight" w końcu trafił do sieci. Co zdradza na temat fabuły nowej produkcji Marvela? Kiedy trafi na Disney+?

"Moon Knight": pierwszy zwiastun serialu Marvela

Kiedy po miesiącach spekulacji potwierdzono, że Oscar Isaac zagra postać z komiksów Marvela o imieniu Marc Spector, znaną przede wszystkim jako Moon Knight, fani nie mogli doczekać się serialu o mistycznym mścicielu. 17 stycznia 2022 roku pojawiła się w końcu pełna zapowiedź nowej produkcji Disney+. Co zdradza na temat fabuły?

Redakcja poleca

Moon Knight to bohater, który zadebiutował w papierowym świecie Marvela w 1975 roku na kartach komiksu "Werewolf by Night" #32. Postać stworzona przez Douga Moencha i Dona Perlina była swego rodzaju odpowiedzią na Batmana, ale posiadała mistyczne moce pochodzące od starożytnego egipskiego bóstwa. Wygląda na to, że w nadchodzącym serialu również pojawi się ten wątek, o czym świadczy pierwszy zwiastun "Moon Knighta".

Oglądaj

W zwiastunie widzimy, że tytułowy bohater jest nękany przez bezsenność, lunatykowanie i problemy natury psychiatrycznej. Finalnie okazuje się, że Marc Spector w rzeczywistości wypiera trudną do zaakceptowania prawdę - nie jest zwykłym człowiekiem, tylko awatarem boga Khonshu. Prawdę  na temat tożsamości herosa pomaga odkryć mu Arthur Harrow grany przez Ethana Hakwe'a.

W komiksach Arthur Harrow jest szalonym naukowcem, który został nominowany do nagrody Nobla w dziedzinie medycyny z zakresu uśmierzania bólu. Okazało się jednak, że Harrow używał nieetycznych metod, a do tego podczas II wojny światowej eksperymentował na więźniach z obozu Auschwitz-Birkenau. Twórcy serialu "Moon Knight" sięgnęli po dość niszową postać, która została głównym antagonistą produkcji. Arthur Harrow pojawił się tylko w jednym numerze - "Moon Knight" #2 z 1985 roku.

W serialu będzie jednak zupełnie inną postacią - przywódcą sekty, który nakłoni Spectora, by zaakceptował otaczający go chaos, co pozwoli mu przeistoczyć się w Moon Knighta. Prawdopodobnie w produkcji Marvel Studios zobaczymy Cult of Khonshu, którego Harrow będzie przywódcą. W komiksach była to istniejąca od setek lat sekta służąca egipskiemu bogu. Zadebiutowała w 35. numerze "Marc Spector: Moon Knight" z 1991 roku.

Redakcja poleca

"Moon Knight": kiedy premiera na Disney+?

Osobą odpowiedzialną za serial "Moon Knight" jest Jeremy Slater. Oprócz Oscara Isaaca i Ethana Hawke'a w produkcji wystąpili Gaspard Ulliel i May Calamawy. Nowy tytuł w ofercie Marvela trafi na platformę Disney+ już 30 marca 2022 roku. Usługa nadal nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/YouTube

Najlepsze filmy superbohaterskie. 10 tytułów, które trzeba znać [Galeria]