Obserwuj w Google News

"Moon Knight": Oscar Isaac i Ethan Hawke w zapowiedzi nowego serialu Marvela [WIDEO]

2 min. czytania
17.01.2022 14:03
Zareaguj Reakcja

Marvel zaprezentował zapowiedź swojego nowego serialu - "Moon Knight". W rolach głównych wystąpili Oscar Isaac i Ethan Hawke. Kiedy premiera?

Moon Knight - Oscar Isaac - kadr z serialu Marvela
fot. Disney+/materiały prasowe

Niebawem zobaczymy nowy serial Marvela na platformie Disney+. Mowa o produkcji z doborową obsadą, zatytułowanej "Moon Knight". W sieci pojawiła się nowa zapowiedź serialu, ukazująca głównego antagonistę.

"Moon Knight": teaser serialu Marvela

O tym, że Marvel Studios pracuje nad adaptacją przygód komiksowego Moon Knighta wiadomo było od dawna. Potwierdziły się też plotki, że tytułowego herosa zagra Oscar Isaac.

Redakcja poleca

Przedstawiciele Disney+ postanowili zaprezentować zapowiedź pierwszego oficjalnego zwiastuna serialu "Moon Knight", w którym nie tylko widzimy nowego superbohatera, ale również jego przeciwnika, którego zagrał Ethan Hawke. Teaser sugeruje dość mroczną atmosferę nadchodzącej produkcji. 

Na razie nie wiadomo, w jaką postać z komiksów wcieli się Hawke. Jak podaje CBR, aktor zdradził jedynie, że złoczyńca ma mieć charakter Davida Koresha - przywódcy sekty Gałąź Dawidowa, który uważał się za proroka. W 1993 roku doszło do głośnej strzelaniny w Waco w Teksasie pomiędzy członkami zgromadzenia i agentami FBI, w której Koresh jego rodzina i znaczna część kultu została zastrzelona w wyniku pełnej błędów operacji Federalnego Biura Śledczego.

Fanów Moon Knighta nie powinny dziwić słowa Hawke'a. W serialu prawdopodobnie pojawi się wątek nadprzyrodzony, związany z genezą tytułowego bohatera - Marca Spectora, byłego najemnika, który odrodził się jako awatar starożytnego egipskiego boga Khonshu. Być może serial podejmie wątki ze słynnego komiksu Jeffa Lemire'a, w którym pojawiła się sugestia, że Spector w rzeczywistości cierpi na chorobę psychiczną.

Redakcja poleca

"Moon Knight": kiedy premiera serialu Marvela?

Na razie twórcy nie zdradzili, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek serialu "Moon Knight". Pierwszy zwiastun produkcji, który prawdopodobnie potwierdzi datę premiery, zadebiutuje 17 stycznia 2022 roku podczas wydarzenia NFL Super Wild Card. Według plotek produkcja ma być dostępna od 30 marca 2022 roku na platformie Disney+, która wciąż nie jest dostępna w Polsce.

RadioZET.pl/Twitter/CBR

Najlepsze filmy superbohaterskie. 10 tytułów, które trzeba znać [Galeria]