Obserwuj w Google News

Zjadła nietoperza na wizji. Czeka ją więzienie. „Mam nadzieję, że to nie wywoła pandemii” [WIDEO]

2 min. czytania
18.11.2022 17:58

Tajska vlogerka zjadła zagrożony wyginięciem gatunek nietoperza na wizji. Teraz za jej wybryk czekać ją może pięć lat więzienia. Dlaczego Phonchanok Srisunaklua zdjadła skrzydlate zwierzę?

nietoperz - zdjęcie poglądowe
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

Phonchanok Srisunaklua to pochodząca z Tajlandii vlogerka kulinarna. Podczas ostatniego pokazu live, na wizji, zjadła kilka nietoperzy, rozrywając ich ciała na kawałki i maczając w sosie. Jak informują dziennikarze portalu Spdider’s Web, twórczyni internetowa chciała zobić wideo w stylu mukbang. Mukbang to nazwa specjalnej kategorii materiałów wideo, przedstawiających konsumpcję na wizji. Jak podkreśla Michał Jarecki z wspomnianego portalu, jedzenie uwzględnia także towarzyszące konsumpcji dźwięki mlaskania , chrupania, siorbania czy przełykania.

– Ten trend narodził się w Korei Południowej, a z czasem podbił kolejne rynki - w tym brytyjski i amerykański – czytamy w artykule.

Trend mukbang jest obecnie bardzo popularny. Poszczególne materiały obeswują miliony użytkowników.

- Ta społeczność wykracza już daleko poza pierwotne założenia. Łącząc te obserwacje z elementami ASMR widzowie w pewnym stopniu zaspokajają swoje potrzeby.

Redakcja poleca

Zjadła nietoperza na wizji. Teraz czeka ją więzienie [WIDEO] 

Oryginalne wideo tajskiej youtuberki zostało już usunięte, ale od momentu pierwszej publikacji, rozprzestrzeniło się viralowo w internecie.

W materiale widać, jak kobieta rozrywa ciała nietoperzy na kawałki i macza w sosie, pokazując czasem do kamery, że pożera zwierzę wraz z zębami i kośćmi. Internauci są przerażeni. Wiele komentujących nie tylko potępia zachowanie kobiety, podkreślając, że gatunek jest pod ochroną, to na dodatek przypominając, że podobnie nieodpowiedzialne zachowanie doprowadziło do startu pandemii koronawirusa pod koniec 2019 roku.

- Mam nadzieję, że to nie wywoła kolejnej pandemii – można czytać w internecie.

Jak podaje Daily Mail, YouTuberka została już aresztowana. W jej domu znaleziono nie tylko zwłoki nietoperzy, ale także innych zagrożonych gatunków zwierząt.  Phonchanok Srisunaklua grozi kara poznawienia wolności na pięć lat. Jak podaje „The Daily Telegraph” oskarżona miała kupić nietopoerze na targu przy granicy z Laosem.

Weterynarz o incydencie

Środowisko weterynaryjne potępia czyn Phonchanok Srisunaklua. Pattaraphon Manee-on, pracownik tajskiego Departamentu Parków Narodowych w następujących słowach wypowiedział się na temat wideo w rozmowie z The Daily Mail.

- Ten incydent nie powinien wydarzyć się ani w Tajlandii, ani w żadnej innej części świata. To bardzo ryzykowne zachowanie, bo nietoperze mają dużo patogenów.

Czytaj także:  "Leżał twarzą na kupie kokainy". Syn gwiazdora "Harry'ego Pottera" wspomina ojca

RadioZET.pl/Spider’s Web/The Daily Mail/The Daily Telegraph

Niech to usłyszą
12 Zobacz galerię
fot. Radio ZET