Obserwuj w Google News

Wyszło szydło z worka. Sąsiedzi ujawniają prawdziwą twarz Szymona Hołowni

2 min. czytania
08.11.2023 11:30
Zareaguj Reakcja

Gdy Szymon Hołownia zdecydował się porzucić swoją karierę dziennikarsko-prezenterską, zaczął prężnie rozwijać się w polityce. Lider Polski 2050 dał się poznać publicznie jako osoba pobożna i niezwykle uczuciowa wobec Konstytucji. Jaki Hołownia jest prywatnie? Ujawnili to jego sąsiedzi.

Wszyło szydło z worka. Sąsiedzi ujawniają prawdziwą twarz Szymona Hołowni
fot. Michal Zebrowski/East News

Szymon Hołownia nie ustępuje w zmienianiu kraju na lepsze. Lider Polski 2050 i jego formacja, którą założył w sojuszu z Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem, zajęła trzecie miejsce w wyborach parlamentarnych 2023. Sukces polityka spotkał się z dużym uznaniem, chociażby Marcina Prokopa, który – choć nazwał Hołownię „Pinokiem” – przyznał w najnowszym wywiadzie, że ufa jego ocenie.

Redakcja poleca

Szymon Hołownia wciąż na topie

Nie jest tajemnicą, że w czasach gdy polityk spełniał się jeszcze jako dziennikarz, zaskarbił sobie ogromną sympatię opinii publicznej. Widzowie TVN-u cenili sobie jego skromność oraz duże poczucie humoru, którymi idealnie zgrał się w duecie z Prokopem. W początkach swojej kariery politycznej natomiast Hołownia dał się poznać jako liberał propagujący wartości chrześcijańskie – czym urzekł z kolei znaczną część osób wierzących.

Przypomnijmy, że Szymon ma za sobą również bardziej uczuciowe momenty. W 2020 roku w mediach głośno było o jego transmisji na żywo, podczas której  ronił łzy nad Konstytucją. - Czytam ją codziennie i chciałbym kiedyś „zrobić” Polskę, która będzie właśnie taka. Jak będzie trzeba, to wszystko oddam, żeby właśnie taka była – mówił poruszony.

Choć Hołownia wypracował sobie solidną reputację, niewiele wiadomo o jego życiu prywatnym. To, jaki jest poza blaskiem fleszy, wiedzą m.in. jego sąsiedzi, którzy na łamach „Faktu” ujawnili prawdziwą twarz polityka.

Redakcja poleca

Jakim człowiekiem jest Szymon Hołownia? Sąsiedzi polityka ujawniają prawdę

Zdaniem 66-letniej pani Teresy, lider Polski 2050 jest bardzo dobrym sąsiadem, który zawsze dba o ludzi. - Jechałam do sklepu. Przede mną było ślisko. Przewróciła się staruszka na rowerze. Pan Hołownia jechał samochodem. Inny by przejechał i pojechał, a on się zatrzymał, podszedł do kobiety, pomógł jej się podnieść, pytał, czy gdzieś jej nie podwieźć, nie wezwać karetki – przekazała „Faktowi”.

Pani Magdalena przyznała natomiast, że Hołownia jest istnym ideałem, który nie tylko mówi każdemu „dzień dobry”, ale też sprząta po swoich pupilach. - Sprząta, za każdym razem. Jest przemiły. Każdemu sąsiadowi się ukłoni, z każdym porozmawia, zapyta, co słychać – zdradziła.

Nie przegap
Dorota Wellman uderzyła Marcina Prokopa w „Dzień Dobry TVN”. Porównał ją do Danuty Holeckiej
9 Zobacz galerię
fot. TVN (Dzień Dobry TVN)

Źródła: Radio ZET/Fakt.pl