Obserwuj w Google News

Wojciech Mann uderza w Morawieckiego. Jego wpis rozbawił internautów

2 min. czytania
07.11.2023 16:36

Wojciech Mann chętnie publikuje w sieci swoje opinie na tematy polityczne. Najwyraźniej obecna sytuacja w Polsce jest mu nie po drodze. Dziennikarz uderzył w premiera Morawieckiego. Jego mocny wpis wywołał liczne reakcje internautów.

Wojciech Mann uderza w Mateusza Morawieckiego
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/EAST NEWS/Instagram/wojciechmannofficial/screen

Wojciech Mann to jeden z najbardziej charakterystycznych polskich dziennikarzy. Przez ponad 50 lat związany był z radiową Trójką, z której odszedł w geście solidarności z dziennikarką Anną Gacek. Od tamtej pory zaangażował się w tworzenie Radia Nowy Świat. Przez cały czas prezenter udziela się też w mediach społecznościowych, gdzie w dosadny i często humorystyczny sposób komentuje polską rzeczywistość społeczną i polityczną. Niedawno uderzył w PiS, krytykował także polskiego Instagrama, mówiąc, że "zalewa nas lawina szlamu".Ostatnio dziennikarz opublikował nowy wpis, tym razem mówiąc na temat Mateusza Morawieckiego.

Wojciech Mann ostro o Mateuszu Morawieckim

W swoim niedawnym wpisie na Facebooku Wojciech Mann odniósł się do tego, co po wyborach wyczynia Prawo i Sprawiedliwość oraz premier Mateusz Morawiecki. Wpis dziennikarza pojawił się jeszcze zanim Andrzej Duda wygłosił orędzie, w którym wyznaczył obecnego premiera na kandydata na urząd szefa rządu w nadchodzącej kadencji. Można wnioskować ze wpisu Manna, że uważa, iż premier dwoi się i troi, by uwiarygodnić w oczach wyborców tezę, że jako kandydat na urząd premiera ma szansę uzyskać votum zaufania. To, co dzieje się w polskiej polityce, dziennikarz określił mianem "jesieni cudów".

Redakcja poleca

"Jesień cudów trwa. Ani się obejrzymy, a człowiek-guma Morawiecki zadeklaruje się jako w prostej linii spadkobierca idei Włodzimierza Iljicza Lenina" - napisał dziennikarz nieco żartobliwie, ale dosadnie. Pod wpisem pojawiły się liczne komentarze od internautów, którzy zgadzają się ze słowami Manna.

Wojciech Mann uderza w Morawieckiego
fot. Facebook/Wojciech Mann/screen

Wojciech Mann uderza w Morawieckiego: "Człowiek-guma"

Internauci nie kryją rozbawienia tym, co napisał Wojciech Mann i sami żartują z tego, w jaki sposób Mateusz Morawiecki próbuje przypodobać się innym ugrupowaniom politycznym. "Już moja nieżyjąca mama mówiła: Morawiecki jest w stanie wmówić suwerenowi, że trzymał do chrztu Mieszka I", "Robi z siebie pajaca, ale świadomie, bo ma w tym interes. To jest takie publiczne zanęcanie, wie, że go nie wezmą do swojej ekipy, ale za łagodniejsze traktowanie może podzielić się swoją wiedzą na temat kulis Nowogrodzkiej" - piszą internauci.

Źródło: Radio ZET/Facebook

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News