Obserwuj w Google News

Majka Jeżowska ostro o TVP i zarobkach w stacji. Niedawno sama tam była

3 min. czytania
07.11.2023 12:31
Zareaguj Reakcja

Majka Jeżowska od lat gości na największych imprezach telewizyjnych w kraju. Piosenkarka dopiero co wystąpiła na emitowanym przez TVP koncercie "Roztańczony PGE Narodowy", a teraz ostro wypowiada się na temat kondycji mediów publicznych.

Majka Jeżowska ostro o TVP i zarobkach w stacji. Niedawno sama tam była
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Majka Jeżowska nigdy nie ukrywała tego, że nie pała zbytnią sympatią do polityków Prawa i Sprawiedliwości. Piosenkarka pojawiła się nawet na październikowym Marszu Miliona Serc, który zgromadził w Warszawie tysiące zwolenników opozycji. Wraz z innymi artystami Jeżowska zaśpiewała tam piosenkę „Kocham wolność”, za co oberwało jej się m.in. od Ryszarda Terleckiego. Wicemarszałek sejmu nie zostawił suchej nitki na piosenkarce, na co ta żywo zareagowała.

Redakcja poleca

Majka Jeżowska wystąpiła na imprezie, którą emitowała Telewizja Polska

Tajemnicą nie jest jednak, że w tamtym czasie Majka pojawiła się również na emitowanym przez TVP koncercie „Roztańczony PGE Narodowy”. Przypomnijmy, że Jeżowska od dłuższego czasu zapowiadała swoją obecność na obydwu wydarzeniach, co spotkało się z dużym oburzeniem wśród jej fanów. W sieci zarzucono jej dwulicowość, ponieważ wystąpiła na wzajemnie wykluczających się imprezach.

„Jak jej nie wstyd najpierw wspierać TVP, a kilkanaście godzin później śpiewać o wolności na marszu, który przeciwstawia się propagandzie TVP? […] To bezczelność wobec wszystkich, którzy na marszu byli. […] Jestem naprawdę oburzona” – czytaliśmy w komentarzach.

Sama Majka do zarzutów się nie odniosła. Zrobiła to natomiast jej menadżerka, która na łamach „Faktu” przyznała, że artystka nie podpisała umowy z Telewizją Polską, a z faktycznym organizatorem imprezy. – Majka nie była na antenie TVP i nie podpisywała umowy z TVP, tylko z firmą Krysiak Polska. Majka wystąpiła dla ludzi na PGE Narodowym, ale na pewno nie dla Telewizji Polskiej – przekazała kobieta.

Majka Jeżowska ostro o obecnej kondycji Telewizji Polskiej: „Trzeba wyplenić wszystkie chwasty”

Od dłuższego czasu mówi się o tym, że media publiczne czekają konkretne zmiany. Liderzy partii opozycyjnych, które uzyskały sejmową większość w wyborach parlamentarnych, zapowiedzieli, że mają pomysły na odpolitycznienie oferty programowej TVP. Niedługo później byłe gwiazdy stacji zaczęły masowo wypowiadać się na temat swoich możliwych powrotów na antenę. Podobnymi przemyśleniami dzielili się również inni artyści rodzimej sceny, którzy całkowicie zrezygnowali z występowania w TVP. Jedną z takich osób była m.in. Jeżowska, która w najnowszym wywiadzie z jastrzabpost.pl przyznała, że nie tęskni za koncertami w Telewizji Polskiej. W rozmowie z reporterką portalu Majka zdradziła czy możemy liczyć na jej powrót do mediów publicznych.

– Jeśli będą zmiany, to może tak. Ale myślę, że to jest jeszcze długa sprawa. To jest tak, że jak się zasieje jakieś ziarno, to potem trzeba wyplenić wszystkie chwasty i jest bardzo ciężko. Nie tęsknie za TVP. Nie oglądam, nie wiem, co tam się dzieje, nie wiem, jakie są programy oprócz tego, że znajomi mi coś przekazują, którzy tam występują. Nie tęsknie za telewizją, na razie występuję w innych telewizjach i jest mi dobrze – zaczęła.

Redakcja poleca

Piosenkarka przyznała również, że obecnie nie dostaje żadnych propozycji pracy w TVP i nie spodziewa się, aby w najbliższym czasie sytuacja ta uległa zmianie. Jeżowska wypowiedziała się także na temat  zarobków prezenterów „Wiadomości”, z których część za czasów rządów PiS zgromadziła na kontach grube miliony.

– Ja nie zaglądam do niczyjego portfela, ale uważam, że jest to nieprzyzwoite, żeby zarabiać za czytanie wiadomości, albo za podawanie nieprawdziwych wiadomości, albo za manipulowanie wiadomościami, żeby zarabiać takie kwoty, które można wydać fajnie. I mówię to jako zatroskany obywatel, bo nie jestem żadnym krytykiem rzeczywistości – powiedziała.

Nie przegap
Dorota Wellman uderzyła Marcina Prokopa w „Dzień Dobry TVN”. Porównał ją do Danuty Holeckiej
9 Zobacz galerię
fot. TVN (Dzień Dobry TVN)

Źródła: Radio ZET/ jastrzabpost.pl/fakt.pl