Obserwuj w Google News

"Wiadomości" TVP zaliczyły koszmarną wpadkę. Dziennikarz udawał, że jest w USA?

2 min. czytania
08.09.2023 10:15
Zareaguj Reakcja

Internauci kpią z materiału zaprezentowanego w jednym z wydań "Wiadomości" TVP. Dziennikarz, który miał nadawać na żywo z Waszyngtonu, pojawił się na tle ekranu z nałożoną panoramą miasta. Zdjęcia stały się hitem sieci.

Wpadka "Wiadomości" TVP
fot. KAROL SEREWIS/East News / screen: Twitter @FlasH_vikop

" Wiadomości" Telewizji Polskiej to jeden z najpopularniejszych krajowych serwisów informacyjnych. Format, podobnie jak cała publiczna stacja, jest regularnie oskarżany o brak dziennikarskiego obiektywizmu i bycie propagandową tubą partii rządzącej. Wielokrotnie także padał ofiarą kpin internautów, którzy wyśmiewali absurdalne "paski". Głośno było także o wynajmowaniu aktorów jako rzekomo przypadkowych przechodniów, którzy mieli czytać przygotowane dla nich wypowiedzi. Teraz w sieci kolejny raz pojawiły się żarty po tym, jak "Wiadomości" wyemitowały materiał "na żywo" z Waszyngtonu.

"Wiadomości" TVP oszukały widzów? Internauci kpią z "korespondenta" z Waszyngtonu

We wtorek 6 września w "Wiadomościach" pojawił się materiał, który według paska umieszczonego na ekranie miał być nadawany na żywo z Waszyngtonu. Uważnym oczom widzów nie umknął jednak fakt, że dziennikarz TVP wcale nie stoi na ulicy amerykańskiego miasta, a jedynie na tle obrazu wyświetlanego na green screenie. W sieci zawrzało, a na Twitterze bardzo szybko pojawił się kadr, który internauci bezlitośnie wyśmiali.

- Pan korespondent "Wiadomości" TVPis na żywo z Waszyngtonu z placu Green Screen (...) Ulica Green Screen w Waszyngtonie - czytamy w mediach społecznościowych. Co ciekawe, według portalu Plotek dziennikarz "Wiadomości" rzeczywiście ma przebywać w Stanach Zjednoczonych. Do tej pory Telewizja Polska nie odniosła się do sytuacji.

Kolejna wpadka TVP. Internauci wyśmiali materiał "Wiadomości"

Ostatnie dni nie są łaskawe dla TVP, to już kolejne doniesienia o wpadce serwisu informacyjnego publicznej stacji. W materiale z Kielc pojawiła się kobieta, która krytykowała Donalda Tuska. Jak poinformował portal Teleshow Wirtualna Polska, po raz kolejny nie była to przypadkowa osoba. Przed kamerą wystąpić miała postać związana kiedyś z partią Kukiz'15, która miała otrzymać posady w państwowych spółkach. W internetowych komentarzach żarty przeplatają się z głosami osób załamanych kondycją publicznej telewizji.

Nie przegap
Gwiazdy zwolnione z TVP
8 Zobacz galerię
fot. Mateusz Grochocki/East News, VIPHOTO/East News, VIPHOTO/East News