Obserwuj w Google News

TVP zrobi "The Voice of Ukraine". Program sfinansuje Telewizja Polska

2 min. czytania
02.03.2023 22:07
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska pomoże zrealizować "The Voice of Ukraine", wokalny talent-show dla obywateli Ukrainy. Prezes Mateusz Matyszkowicz zapowiedział, że TVP udostępni wszelkie środki nadawcom ukraińskim, żeby zrobili w Polsce muzyczny program. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku. Kiedy premiera "The Voice Ukraine"?

prezes TVP Mateusz Matyszkowicz
fot. Piotr Molecki/East News

Telewizja Polska postanowiła wyjść z inicjatywą i pomóc ukraińskim nadawcom wznowić program "The Voice of Ukraine". Popularny talent-show jest emitowany za wschodnią granicą, lecz z powodu wojny został zawieszony. TVP zamierza zapewnić całe zaplecze realizacyjne i sfinansować projekt. Prezes Mateusz Matyszkowicz przekazał mediom szczegóły.

Redakcja poleca

TVP pomoże zrealizować "The Voice of Ukraine"

Władze Telewizji Polskiej zaproponowały stronie ukraińskiej, by zrealizowała popularny format w polskim studiu. Program będzie prowadzony w języku ukraińskim i wystąpią w nim ukraińscy artyści. 

Telewizja Polska ma umowę licencyjną na "The Voice of Poland". Jesteśmy w bliskim kontakcie z telewizjami ukraińskimi. Na Ukrainie licencję na Voice ma stacja 1+1, ale nie ma w tym momencie mocy produkcyjnych, realizacyjnych ani budżetowych do stworzenia takiego projektu. Zaprosiliśmy nadawców ukraińskich, żeby zrobili "The Voice of Ukraine" u nas, w naszym studio, w naszej scenografii, w języku ukraińskim - powiedział "Super Expressowi" prezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

TVP pozyskało licencję na dystrybucję "The Voice of Ukraine" w Polsce, aby umożliwić tutejszym Ukraińcom śledzenie ich ulubionego show. 

- Zrobimy to w formie nieodpłatnej dla nich. My zachowamy dla siebie licencje na dystrybucje tego na kraj, żeby obywatele Ukrainy, którzy są w Polsce, mogli zobaczyć "Voice" w swoim języku, ze swoimi artystami. Strona ukraińska dostanie od nas w ramach tego barteru gotowy produkt na anteny ukraińskie  wyjaśnił prezes TVP. 

Realizacja ma ruszyć jeszcze przed latem tego roku, aby premiera "The Voice of Ukraine" mogła odbyć się jesienią.