,

TVP zrobi "The Voice of Ukraine". Program sfinansuje Telewizja Polska

02.03.2023 22:07

Telewizja Polska pomoże zrealizować "The Voice of Ukraine", wokalny talent-show dla obywateli Ukrainy. Prezes Mateusz Matyszkowicz zapowiedział, że TVP udostępni wszelkie środki nadawcom ukraińskim, żeby zrobili w Polsce muzyczny program. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku. Kiedy premiera "The Voice Ukraine"?

prezes TVP Mateusz Matyszkowicz
fot. Piotr Molecki/East News

Telewizja Polska postanowiła wyjść z inicjatywą i pomóc ukraińskim nadawcom wznowić program "The Voice of Ukraine". Popularny talent-show jest emitowany za wschodnią granicą, lecz z powodu wojny został zawieszony. TVP zamierza zapewnić całe zaplecze realizacyjne i sfinansować projekt. Prezes Mateusz Matyszkowicz przekazał mediom szczegóły.

TVP pomoże zrealizować "The Voice of Ukraine"

Władze Telewizji Polskiej zaproponowały stronie ukraińskiej, by zrealizowała popularny format w polskim studiu. Program będzie prowadzony w języku ukraińskim i wystąpią w nim ukraińscy artyści. 

Telewizja Polska ma umowę licencyjną na "The Voice of Poland". Jesteśmy w bliskim kontakcie z telewizjami ukraińskimi. Na Ukrainie licencję na Voice ma stacja 1+1, ale nie ma w tym momencie mocy produkcyjnych, realizacyjnych ani budżetowych do stworzenia takiego projektu. Zaprosiliśmy nadawców ukraińskich, żeby zrobili "The Voice of Ukraine" u nas, w naszym studio, w naszej scenografii, w języku ukraińskim - powiedział "Super Expressowi" prezes TVP Mateusz Matyszkowicz.

TVP pozyskało licencję na dystrybucję "The Voice of Ukraine" w Polsce, aby umożliwić tutejszym Ukraińcom śledzenie ich ulubionego show. 

- Zrobimy to w formie nieodpłatnej dla nich. My zachowamy dla siebie licencje na dystrybucje tego na kraj, żeby obywatele Ukrainy, którzy są w Polsce, mogli zobaczyć "Voice" w swoim języku, ze swoimi artystami. Strona ukraińska dostanie od nas w ramach tego barteru gotowy produkt na anteny ukraińskie  wyjaśnił prezes TVP. 

Realizacja ma ruszyć jeszcze przed latem tego roku, aby premiera "The Voice of Ukraine" mogła odbyć się jesienią. 

loader

Logo radiozet Dzieje się