Obserwuj w Google News

TVP wytyka TVN atak na Piotra Jaconia. „Korowód hipokrytów”

2 min. czytania
17.05.2023 10:47

„Wiadomości” TVP nie przepuściły okazji, by zaatakować TVN. W programie Telewizji Polskiej wytknięto błąd komentatora „Szkła kontaktowego”. Ani słowem nie wspomniano jednak o niewybrednych „żartach” Jarosława Kaczyńskiego z transpłciowości.

tvp-wytyka-tvn-atak-na-piotra-jaconia-korowód-hipokrytów
fot. Wojciech Strozyk/East News, TVP VOD (Wiadomości)

Piotr Jacoń został obrażony w „ Szkle kontaktowym”. Stały gość programu TVN24, Krzysztof Daukszewicz pozwolił sobie na nietrafiony „żart”. - A jakiej płci on dzisiaj jest? - wypalił bez zastanowienia do ojca transpłciowego dziecka. Niedługo później zrozumiał swój błąd. - Chyba ja pie***lnąłem głupotę - powiedział, nie zdając sobie sprawy, że wciąż jest na wizji. Redakcja TVN24 zdążyła już wydać oświadczenie, w którym przeprosiła za skandaliczne słowa. To nie powstrzymało jednak pracowników TVP przed atakiem na dziennikarzy stacji informacyjnej.

„Wiadomości” TVP wytykają TVN24 „żart” o transpłciowości. „Hipokryzja”

Telewizja Polska, która została zagarnięta przez polityków Prawa i Sprawiedliwości niejednokrotnie atakowała społeczność LGBT+. Ostatnio Jarosław Kaczyński dał jednak „spokój” gejom i lesbijkom i zaczął wyśmiewać osoby transpłciowe. Do okropnych wypowiedzi prezesa PiS nawiązano w „Szkle kontaktowym”. Niestety Krzysztof Daukszewicz przekroczył granicę żartu i obraził Piotra Jaconia.

W „Wiadomościach” TVP szybko pojawił się materiał krytykujący wpadkę satyryka i stację TVN24, którą próbuje się jednoznacznie powiązać z politykami PO. - Hipokryzja towarzyszy też tym, którzy medialnie wspierają PO. Tak na antenie TVN24 potraktowano pracownika tej stacji, który publicznie wcześniej opowiadał o swoim transseksualnym dziecku - mogli usłyszeć widzowie Telewizji Polskiej.

Redakcja poleca

W „informacyjnym” programie nie wspomniano ani słowem o niewybrednych komentarzach Jarosława Kaczyńskiego. Wcześniej polityk kpił z tego, czy ktoś „był mężczyzną, a teraz jest kobietą”, dając do zrozumienia, że „on by to badał”. Czy uważacie więc, że powiązana z obecnie rządzącymi TVP miała prawo wytknąć TVN24 hipokryzję?

Pasek TVP
10 Zobacz galerię
fot. TVP/Wiadomości/screen