0
topscrollRun:
Obserwuj w Google News

Syn męża Kardashianki cierpi na rzadką przypadłość. Nie ma nią lekarstwa

2 min. czytania
06.03.2024 16:21

Syn Travisa Barkera zdradził, że wykryto u niego rzadką przypadłość. Nie ma na nią lekarstwa.

Travis Barker, Landon Barker
fot. Backgrid/East News, ROSS/BackGrid UK /East News

Landon Barker - syn Travisa Barkera, który jest perkusistą popunkowego zespołu Blink-182 i mężem jednej z sióstr Kardashian - Kourtney, zdradził w mediach społecznościowych, że zdiagnozowano u niego nieczęstą przypadłość. Chodzi o zespół Tourette'a.

Syn Travisa Barkera ma zespół Tourette'a

Muzyk Blink-182 Travis doczekał się córki Alabamy Luelli Barker i syna Landona Ashera Barkera ze swoją byłą partnerką Shanną Moakler. 20-letni chłopak, który poszedł w ślady ojca i został muzykiem, podzielił się ze swoimi fanami w mediach społecznościowych wiadomością o diagnozie.

Na TikToku młodego Barkera pojawiło się poniższe wideo, w którym celebryta odpowiada fanowi na pytanie, czy ma zespół Tourette'a.

- Domyśliłem się, że w końcu będę musiał o tym powiedzieć. Ale tak, rzeczywiście mam bardzo, bardzo niewielki zespół Tourette’a - słyszymy na nagraniu. - Mam go, odkąd pamiętam, od przedszkola. Pamiętam dokładnie, bo nauczycielka zwracała mi uwagę, że przewracałam oczami. Ale to był jeden z tików. Robiłem coś dziwnego oczami - wspominał Barker.

Syn perkusisty Blink-182 wyjawił, że ma typowe tiki, do których zaliczają się potrząsanie głową i ruszanie szczęką. - Tak, to naprawdę pojawia się u mnie w nerwowych sytuacjach i w stresującym otoczeniu. Ale pomyślałem, że się podzielę, bo czemu nie? - wyznał na TikToku.

Redakcja poleca

Zespół Tourette'a: co to jest?

Zespół Tourette'a jest neurologicznym zaburzeniem charakteryzującym się nagłymi, niekontrolowanymi tikami. Tiki mogą być zarówno ruchowe, jak i dźwiękowe. Zespół Tourette'a jest zazwyczaj diagnozowany w dzieciństwie lub wczesnej młodości, a objawy mogą zmieniać się wraz z wiekiem.
Chociaż przyczyny zespołu Tourette'a nie są do końca zrozumiałe, uważa się, że za jego występowanie mogą odpowiadać czynniki genetyczne, środowiskowe i neurologiczne. Istnieją również inne faktory, które mogą wpływać na nasilenie objawów, takie jak stres, zmęczenie, czy odpowiednie stymulanty.

Redakcja poleca

Niektórzy pacjenci z zespołem Tourette'a mogą doświadczać również innych zaburzeń psychicznych, takich jak zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, nadpobudliwość psychoruchową oraz problemy z koncentracją i uwagą.

Leczenie zespołu Tourette'a obejmuje terapię behawioralną, leczenie farmakologiczne oraz wsparcie psychologiczne. Choć nie ma lekarstwa na zespół Tourette'a, wiele osób radzi sobie z tym zaburzeniem, a u niektórych pacjentów objawy mogą zmniejszać się z wiekiem. W przypadku pacjentów z zespołem Tourette'a, których objawy znacząco wpływają na codzienne funkcjonowanie, ważne jest skonsultowanie się z lekarzem w celu ustalenia odpowiedniego planu leczenia.

Rozlicz PIT i przekaż 1,5 procent na Fundację Radia ZET

Źródło: Radio ZET/TikTok

Nie przegap