Obserwuj w Google News

Billie Eilish ma zespół Tourette’a. Opowiedziała o zmaganiach z nieuleczalną chorobą

Piotr Krajewski
2 min. czytania
20.11.2019 12:40
Zareaguj Reakcja

Billie Eilish to obecnie jedna z największych gwiazd muzyki na świecie. Amerykańska piosenkarka ma zaledwie 17 lat i już może pochwalić się wielkimi hitami. Okazuje się, że na co dzień dziewczyna zmaga się z niełatwą i bardzo uciążliwą chorobą. Billie Eilish ma zespół Tourette’a. Opowiedziała o tym w mediach społecznościowych.

Billie Eilish ma zespół Touretteaa opowiedziała o zmaganiach z nieuleczalną chorobą
fot. Youtube screen

Billie Eilish ma zespół Tourette’a

Billie Eilish ma zespół Tourette’a. Nastoletnia piosenkarka po raz pierwszy oficjalnie poinformowała o chorobie w 2018 roku, kiedy do internetu trafiły nagrania, na których widać tiki artystki.

Jak sama przyznała w mediach społecznościowych, z kłopotliwymi tikami, którymi charakteryzuje się to zaburzenie, zmaga się już od dzieciństwa.

>>  Billie Eilish kiedyś. Tak wyglądała zanim stała się sławna [FOTO]

Nigdy nie chciałam, aby ludzie myśleli o zespole Tourette’a za każdym razem, kiedy na mnie patrzą. Występują u mnie jedynie tiki ruchowe, które nie są jednak jakoś bardzo zauważalne, jeśli nie zwracasz szczególnej uwagi — napisała Billie i dodała: „Zespół Tourette’a sprawia, że proste rzeczy stają o wiele trudniejsze (…) Dorastałam z tym i już się przyzwyczaiłam”.

Zespół Tourette'a to zaburzenie neurologiczne charakteryzujące się powtarzającymi się tikami, czyli mimowolnymi ruchami i wokalizacjami. Billie Eilish potwierdziła, że w jej przypadku nie występują jednak tiki głosowe. W trakcie wieloletnich zmagań z chorobą 17-latka nauczyła się kontrolować zaburzenie i potrafi ograniczać występowanie nagłych ruchów.

Billie Eilish wydała nowy singiel „everything i wanted”

Billie Eilish wydała nowy singiel  „everything i wanted, pierwszą premierową piosenkę od czasu wydania debiutanckiej płyty „When We All Fall Asleep, Where Do We Go?”. „Everything I Wanted” to hołd dla relacji Billie Eilish z jej bratem.

 

RadioZET.pl/billboard.com/PK