Obserwuj w Google News

Rodzina królewska nie je przy jednym stole. Dzieci zamykają w osobnym pokoju

2 min. czytania
30.08.2023 11:13
Zareaguj Reakcja

Na jaw wyszły zaskakujące informacje o zwyczajach panujących na brytyjskim dworze. Okazuje się, że rodzina królewska nie je posiłków przy jednym stole. Były kucharz księżnej Diany zdradził, że dzieci nawet w wigilię są zamykane w osobnym pokoju.

rodzina-królewska-nie-je-przy-jednym-stole-dzieci-zamykają-w-osobnym-pokoju
fot. David Hartley/Shutterstock/Rex Features/East News

O zasadach, których muszą przestrzegać członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej krążą legendy. Wytyczne Pałacu Buckingham niejednokrotnie miały być dużym zaskoczeniem dla Meghan Markle. O ile jednak żona księcia Harry’ego świadomie podjęła decyzję o wejściu do świata „royalsów”, nie można tego powiedzieć o dzieciach narodzonych w rodzinie królewskiej. Od samego początku są one wystawione na publiczną ocenę i przygotowywane do objęcia tronu. Mówi się, że Karol III był bardzo surowym ojcem dla księcia Williama i jego młodszego brata. Określonych zasad musieli oni przestrzegać nawet podczas śniadania. Teraz wyszło na jaw, że niecodzienne zwyczaje wciąż panują na dworze, a kwestia rodzinnych posiłków nadal budzi niemałe kontrowersje.

Dzieci Williama i Kate nie mogą jeść z rodzicami. Kucharz księżnej Diany obnaża prawdę

Na łamach Harper's Bazaar ukazała się rozmowa z byłym kucharzem rodziny królewskiej. Darren McGrady przez około 15 lat pracował dla  królowej Elżbiety II, księżnej Diany oraz jej synów. W końcu opuścił jednak „royalsów” i założył restaurację cateringową w Dallas. Kilkunastoletni pobyt na dworze sprawił, że doskonale poznał on panującą tam etykietę.

Redakcja poleca

Okazuje się, że książę George, księżniczka Charlotte i książę Louis nie mogą cieszyć się wspólnym posiłkiem z rodzicami. Książę William i księżna Kate podczas świąt i oficjalnych kolacji jedzą w towarzystwie innych dorosłych członków rodziny królewskiej i zaproszonych gości. - Dzieciom nie wolno przebywać z dorosłymi, dopóki nie nauczą się sztuki uprzejmej rozmowy - zdradził McGrady.

Zasady te są przestrzegane nawet w święta Bożego Narodzenia. Wówczas George, Charlotte i Louis jedzą ze swoimi nianiami w oddzielnym pokoju, a przy stole dorosłych znajdą się, dopiero gdy osiągną pełnoletność. - Dzieci zawsze jadały w osobnym pokoju, dopóki nie były na tyle dorosłe, aby właściwie zachowywać się przy stole w jadalni - ujawnił były królewski kucharz.

Nie przegap
Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS