Obserwuj w Google News

Karol III był surowym ojcem. William i Harry musieli tego pilnować nawet przy śniadaniu

2 min. czytania
30.11.2022 09:21
Zareaguj Reakcja

Król Karol III zafundował swoim synom naprawdę trudne dzieciństwo, a rozpad jego małżeństwa z księżną Dianą mógł być przyczyną traumy Williama i Harry’ego. Okazuje się, że monarcha był bardzo surowym ojcem. Jakich zasad musiały przestrzegać jego dzieci?

Karol III był surowym ojcem. William i Harry musieli tego pilnować nawet przy śniadaniu
fot. AARON CHOWN/AFP/East News, DOMINIC LIPINSKI/AFP/East News

Brytyjska rodzina królewska wciąż wzbudza ogromne zainteresowanie, a zasady panujące na dworze wywołują niemałe zdziwienie wśród fanów monarchii. Zaskakującą etykietę i przywiązania do tradycji członków rodziny królewskiej opisała Katie Nicholl, autorka bestselerowej książki „The New Royals: Queen Elizabeth's Legacy and the Future of the Crown”, w której ujawniła, jakim ojcem miał być król Karol III. Według ekspertki miał on bardzo zasadniczo podchodzić do kwestii wychowania synów, a książę William i książę Harry musieli spełniać surowe wymagania ojca.

Redakcja poleca

Karol III kontrolował Williama i Harry’ego. Przejął metody wychowawcze księcia Filipa?

Brytyjski monarcha surowo wychowywał swoich synów. Książę William i książę Harry już w dzieciństwie przestrzegali określonych zasad. Metody wychowawcze księżnej Diany miały znacząco różnić się od podejścia jej męża. Matka rozpieszczała synów, lecz ojciec oczekiwał od nich dyscypliny. Katie Nicholl uważa, że Karol dużą wagę przywiązywał nawet do ubioru. William i Harry nie mogli decydować o tym, co na siebie założą i nie nosili się tak, jak ich rówieśnicy. Chłopcy garnitury musieli zakładać nawet do śniadania, a sportowe obuwie i jeansy były zakazane.

Niestety „wiktoriańskie zasady” Karola, zdaniem ekspertki, nie szły w parze z budowaniem głębokiej relacji z dziećmi. Książętom miało brakować obecności ojca, który nie potrafił im pomóc poradzić sobie ze śmiercią matki.

Wiele mówi się także o surowym podejściu do wychowania dzieci księcia Filipa. Myślicie, że Karol przejął metody wychowawcze po ojcu i dlatego był tak zasadniczy wobec Williama i Harry’ego?