Zamknij

Karol III odbiera bratu kolejny przywilej. Książę Andrzej jest wściekły

28.11.2022 15:15

Król Karol III ponownie uderzył w brata, pozbawiając go kolejnego przywileju. Książę Andrzej nie powrócił do łask królowej Elżbiety II i nie ma co liczyć na pomoc monarchy.

krol-karol-iii-odbiera-bratu-kolejny-przywilej-ksiaze-andrzej-jest-wsciekly
fot. Rex Features/East News, Maja Smiejkowska/Press Association/East News

Król Karol III nie waha się ani chwili, podejmując kolejne decyzje, które nierzadko nie podobają się członkom brytyjskiej rodziny królewskiej. Syn Elżbiety II zdążył już wybrać swoich oficjalnych zastępców, pomijając syna, księcia Harry’ego i brata, księcia Andrzeja. Drugi z panów wkrótce może być niezadowolony jeszcze z jednego powodu. Jaka decyzja Karola III nie spodobała się „ulubionemu dziecku” zmarłej królowej?

Karol III zadecydował. Książę Andrzej będzie płacić za swoją ochronę

Król Karol III poinformował brata, że od 1 grudnia nie będzie miał prawa do ochrony finansowanej przez podatników. Wcześniej książę Andrzej stracił tytuły wojskowe i królewskie patronaty. Przestał także pełnić oficjalne funkcje reprezentacyjne na dworze. Wszystko przez skandal wywołany ujawnieniem jego przyjaźni z Jeffreyem Epsteinem, który został oskarżony o pedofilię i handel nieletnimi. Roczny koszt utrzymania królewskiej ochrony szacuje się na 3 miliony funtów.

- Książę Andrzej zamierza napisać do Home Office i Met Police, aby poskarżyć się na utratę bezpieczeństwa - podaje brytyjski Sun on Sunday, podkreślając, że brat króla Karola III nie jest zadowolony z jego decyzji. Myśli nawet o zrezygnowaniu z ochrony, którą musiałby finansować z własnej kieszeni.

Zobacz także: Książę Andrzej nie chciał, żeby jego brat został królem? Spiskował przeciw bratu z księżną Dianą

Według plotek książę Andrzej miał prosić Elżbietę II o szansę na powrót do pełnienia królewskich obowiązków. Niestety po śmierci matki, uważany za ulubione dziecko królowej Andrzej może pożegnać się z życiem na dworze.

- Andrzej nie rozumie, że jest zhańbiony. Naiwnie miał nadzieję na odzyskanie swojej pozycji. Na spotkaniu Karol powiedział mu, że może mieć dobre życie prywatne, ale że jego publiczne życie jako reprezentanta rodziny królewskiej się skończyło - miał przekonywać informator Daily Mail.

SPEŁNIAMY MARZENIA W RADIU ZET. WYŚLIJ ZGŁOSZENIE

loader
Rodzina królewska
9 Zobacz galerię
fot. REX FEATURESEAST NEWS