Obserwuj w Google News

Karol III wprowadza swoje porządki. Królowa Elżbieta II byłaby zrozpaczona

2 min. czytania
20.10.2022 14:19
Zareaguj Reakcja

Karol III wkrótce zostanie koronowany i obejmie panowanie po swojej zmarłej matce, królowej Elżbiecie II. Przyszły król nie czeka jednak z podejmowaniem trudnych decyzji i wprowadza swoje porządki na dworze, na które nigdy nie pozwoliłaby jego mama.

król-karol-wprowadza-swoje-porządki-królowa-elżbieta-ii-byłaby-zrozpaczona
fot. JANE BARLOW/AFP/East News, Andreea Alexandru/Associated Press/East News

Brytyjska rodzina królewska ma za sobą trudny czas. Niedługo po pożegnaniu księcia Filipa cała Wielka Brytania po raz kolejny pogrążyła się w smutku, gdy poinformowano o śmierci królowej Elżbiety II. Najdłużej panująca na świecie monarchini słynęła z przywiązania do tradycji, przestrzegania sztywnych reguł panujących na dworze i jej miłości do zwierząt. Książę Karol nie jest tak lubiany i popularny jak jego zmarła matka. Mimo to obejmie panowanie i wkrótce zasiądzie na tronie jako król Karol III. Ojciec księcia Williama i księcia Harry’ego już teraz wprowadza daleko idące zmiany na dworze, które z pewnością nie spodobałyby się Elżbiecie II. Co postanowił przyszły król Wielkiej Brytanii?

Redakcja poleca

Karol III podjął ważną decyzję. Wyprzedaje dziedzictwo matki

Jak podaje The Sun, Karol ma określone plany na funkcjonowanie dworu. 73-latek, który odziedziczył po matce spory majątek, podjął ważną decyzję. Nowy monarcha postanowił zminimalizować działalność królewskich stajni i zarobić na sprzedanych koniach jego mamy. Karol ma nie podzielać miłości Elżbiety II do pięknych zwierząt. Syn Elżbiety II ma bez sentymentów pozbywać się zwierzęcych przyjaciół zmarłej królowej i zainkasować w ten sposób ponad 275 tysięcy złotych.

Co ciekawe, ograniczenie działalności stajni koni wyścigowych nie wynika z konieczności oszczędności. Przedsięwzięcie prowadzone przez Elżbietę II przynosiło koronie spory dochód. Mówi się, że królowa od początku lat 50. wygrała w wyścigach ponad 55 mln zł, a w samym 2021 roku jej konie zdobyły trofea o wartości 3,2 mln złotych. Pasję do koni ma podzielać żona Karola, Camilla, jednak jej mąż jest zdeterminowany, by w ciągu najbliższych tygodni wystawić na sprzedaż 12 zwierząt.

Śledzący życie królowej są przekonani, że gdyby nie abdykacja jej wuja i konieczność przejęcia korony przez jej ojca, a następnie odziedziczenie przez nią praw do tronu, Elżbieta II poświęciłaby życie opiece nad końmi. Zwierzęta, miały być jej największą pasją, a sama królowa uwielbiała śledzić ich zmagania na torach wyścigowych. Myślicie, że Karol III podjął słuszną decyzję?

król-karol-wprowadza-swoje-porządki-królowa-elżbieta-ii-byłaby-zrozpaczona-karol-konie
fot. Andrew Milligan/Press Association/East News
król-karol-wprowadza-swoje-porządki-królowa-elżbieta-ii-byłaby-zrozpaczona-camilla-konie
fot. Andrew Milligan/Press Association/East News
król-karol-wprowadza-swoje-porządki-królowa-elżbieta-ii-byłaby-zrozpaczona-camilla-konie2
fot. Andrew Milligan/Press Association/East News