Zamknij

Książę Andrzej nie chciał, żeby jego brat został królem? Spiskował przeciw bratu z księżną Dianą

22.09.2022 16:41

Król Karol III miał podjąć decyzję o wykluczeniu brata z rodziny królewskiej. Teraz media donoszą o spisku księcia Andrzeja z księżną Dianą. Mieli zrobić wszystko, by Karol nie doszedł do władzy.

Karol III Andrzej
fot. screen: YouTube NBC News, screen: YouTuBe Dla Ciekawskich

Pogrzeb królowej Elżbiety II sprawił, że oczy wszystkich po raz kolejny zwróciły się w stronę brytyjskiej rodziny królewskiej. Media prześcigają się w dostarczaniu kolejnych newsów z życia „royalsów”. Niedługo wydana zostanie nowa książka dziennikarki Angeli Levin o królowej Kamili. W udostępnionym w sieci fragmencie Levin pisze o spisku, który miał na celu pozbawienie Karola prawa do tronu. Jak książę Andrzej i księża Diana chcieli tego dokonać?

Spisek księżnej Diany i księcia Andrzeja. Karol mógł nie zostać królem

Według informatorów autorki bracia toczyli spór o to, kto odziedziczy władzę. Mimo że książę Andrzej był drugi w kolejce do tronu, chciał rządzić Zjednoczonym Królestwem. Opracował razem z księżną Dianą plan, który miał pogrążyć Karola.

- Książę Andrzej lobbował, żeby Karol nie został królem po śmierci matki i aby to William nosił koronę - przekonuje autorka.

Księżna Diana pozostawała wtedy w bliskich relacjach z żoną księcia Andrzeja, księżną Sarą. Informator Lewin twierdzi, że Diana ustaliła ze szwagrem, że po śmierci królowej tron obejmie książę William, a książę Andrzej zostanie wówczas regentem i będzie pełnił obowiązki władcy, póki syn Diany nie osiągnie pełnoletności. Ten pomysł nie spodobał się jednak królowej Elżbiecie II.

- Jego zachowanie było wyjątkowo nieprzyjemne dla królowej, która się na to nie zgodziła – donosi informator autorki.

Wkrótce książę Andrzej, decyzją Karola III, ma zostać wykluczony z królewskiego dworu, w związku z aferą pedofilską, w którą był zamieszany.

Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen