Zamknij

Król Karol III prawie popłakał się podczas hymnu. Wzruszający moment obiegł sieć [FOTO]

12.09.2022 15:12

Król Karol III wzruszył się podczas wystąpienia przed brytyjskim parlamentem w Westminster Hall. Następca Elżbiety II z ledwością powstrzymywał łzy, gdy rozbrzmiał hymn "God save the King".

Król Karol III
fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News

Karol III to nowy król Wielkiej Brytanii. Najstarszy syn zmarłej 8 września Elżbiety II objął tron w wieku 73 lat i tym samym stał się najstarszym władcą, jaki kiedykolwiek rządził Zjednoczonym Królestwem. Nowy monarcha został zaprzysiężony dwa dni po śmierci królowej. Jego żona, księżna Camilla Parker Bowles, zgodnie z wolą Elżbiety II, otrzymała tytuł "królowej małżonki". 

Król Karol III prawie popłakał się podczas hymnu [FOTO]

Karol III już zaczął pełnić obowiązki władcy, a co za tym idzie, musiał wystąpić przed przedstawicielami brytyjskiego parlamentu. Ceremonia odbyła się w poniedziałek 12 września w Westminster Hall. Zwracając się po raz pierwszy w nowej roli do członków obu izb król Karol III podkreślił, że będzie podążał śladem swojej matki i zachowa dotychczasowy porządek. 

Stojąc dzisiaj przed wami, nie mogę nie czuć ciężaru historii, która nas otacza i która przypomina nam o żywotnych tradycjach parlamentarnych, którym członkowie obu izb poświęcają się z takim osobistym zaangażowaniem. Zmarła królowa dała przykład bezinteresownego obowiązku, który z bożą pomocą i waszymi radami będzie przeze mnie wiernie kontynuowany - powiedział. 

Gdy podczas ceremonii odegrano hymn "God Save the King", Karol III wyraźnie się wzruszył. W oczach władcy widać było łzy. Zdjęcia poruszonego Karola III natychmiast obiegły światowe media. Podniosły nastrój udzielił się również tysiącom Brytyjczyków, którzy również nie kryją emocji i przesyłają nowemu władcy mnóstwo ciepłych słów w sieci. 

EN_01538006_1200
fot. JOHN SIBLEY/AFP/East News
EN_01538006_1218 (1)
fot. HENRY NICHOLLS/AFP/East News
EN_01538006_1414
fot. DAN KITWOOD/AFP/East News
EN_01538006_1156
fot. BEN STANSALL/AFP/East News
loader
Królowa Elżbieta II
13 Zobacz galerię
fot. Instagram/@royalfamily/screen