Obserwuj w Google News

Książę Andrzej wykluczony z rodziny królewskiej? Karol III podjął decyzję w sprawie brata

2 min. czytania
22.09.2022 11:28

Książę Andrzej zostanie wydalony z dworu i wykluczony z brytyjskiej rodziny królewskiej? Według brytyjskich mediów król Karol III podjął decyzję w sprawie brata zamieszanego w pedofilską aferę.

Książę Andrzej
fot. screen: YouTune Dla Ciekawskich

Pogrzeb Elżbiety II był historycznym wydarzeniem, Brytyjczycy nadal opłakują swoją ukochaną królową. Tymczasem na tronie zasiadł nowy władca Karol III. Wiele osób zastanawiało się, jak król rozwiąże kwestię swojego brata. Książę Andrzej uwikłany jest w liczne skandale, w 2015 roku ujawniono, że miał wykorzystywać seksualnie nastoletnią Virginię Roberts. Miał także utrzymywać kontakty z multimilionerem Jeffreyem Epstainem skazanym za przestępstwa seksualne i "użyczanie" nieletnich dziewcząt. Jak poinformował "The Sun", Andrzej zapłaci za nadszarpnięcie wizerunku rodziny królewskiej.

Redakcja poleca

Król Karol III podjął decyzję w sprawie księcia Andrzeja. Wykluczył brata z rodziny królewskiej?

Kiedy książę Andrzej pojawił się na czuwaniu po śmierci Elżbiety II ubrany w mundur Royal Navy, pojawiły się głosy o możliwym wybaczeniu mu głośnych skandali. Zdaniem "The Sun" skandalista nie może jednak liczyć na taryfę ulgową ze strony brata. Król Karol III miał nie pozwolić mu na pełnienie funkcji królewskiego dworzanina i pełnienia obowiązków na rzecz brytyjskiej korony. Co więcej, Andrzej ma nie być mile widziany na dworze.

Przypomnijmy, że w lutym 2022 roku książę Andrzej i Virginia Giuffre podpisali pozasądową ugodę.

- Oprócz ciągłego wykorzystywania w celu zaspokojenia wszelkich zachcianek seksualnych pozwanego powódka miała być też wykorzystywana seksualnie przez dorosłych znajomych pozwanego, w tym członków rodziny królewskiej, polityków, naukowców, przedsiębiorców i prywatnych znajomych (...) kroć pozwany przewoził powódkę swoim prywatnym odrzutowcem do dowolnego miejsca przeznaczenia, pozwany płacił powódce stawkę ryczałtową za dzień, podczas gdy on i/lub jego w/w współpracownicy wykorzystywali seksualne (nieletnią) powódkę - czytaliśmy w akcie oskarżenia.

Książę w 2019 roku udzielił wywiadu dla BBC, w którym kategorycznie zaprzeczył oskarżeniom.

- Mogę kategorycznie powiedzieć, że to się nigdy nie wydarzyło. Nie przypominam sobie, żebym w ogóle kiedykolwiek spotkał tę kobietę - stwierdził.