Obserwuj w Google News

R. Kelly pozywa rząd USA. Domaga się odszkodowania

2 min. czytania
13.11.2023 20:34
Zareaguj Reakcja

R. Kelly pozwał rząd USA, oskarżając funkcjonariuszy federalnego systemu więziennictwa o upublicznienie jego prywatnych maili. Domaga się sporego odszkodowania.

R. Kelly pozywa rząd USA. Domaga się odszkodowania
fot. ANTONIO PEREZ/AFP/East News

R. Kelly śpiewał o miłości, ale okazał się osobą zdolną do najgorszego. W roku 2022 muzyk stanął przed sądem, odpowiadając na zarzuty dotyczące serii przestępstw na tle seksualnym oraz handlu ludźmi. Oskarżono go między innymi o wykorzystywanie seksualne i więżenie kobiet oraz utrudnianie policyjnego śledztwa. Został uznany za winnego i skazany na 30 lat więzienia.

Redakcja poleca

R. Kelly pozwał rząd USA

Niesławny wykonawca R&B nie zamierza jednak składać broni.TMZ informuje, że R. Kelly złożył niedawno pozew przeciwko kilku przedstawicielom federalnego systemu więziennictwa oraz jednej z blogerek, Tashy K. Twierdzi on, że funkcjonariusze upublicznili treść jego prywatnych maili. Miały one trafić w ręce wspomnianej influencerki.

Redakcja poleca

Muzyk jest przekonany, że w czasie gdy przebywał w areszcie, trzej funkcjonariusze rządowej agencji Bureau of Prisons przyglądali się jego prywatnym poczynaniom. Mieli dokumentować wszystko, co robił, oraz przeglądać jego prywatną korespondencję, śledzić rozmowy telefoniczne i rejestrować dane odwiedzających go osób.

Te zarzuty po raz pierwszy wybrzmiały z ust muzyka w 2019 roku. R. Kelly już dawno węszył spisek. Twierdził, że mundurowi weszli w układ z Tashą K, której przekazali treść znalezionych maili. I już wtedy blogerka publicznie zaprzeczyła jego spekulacjom.

To jednak mu nie wystarcza. R. Kelly uważa, że funkcjonariusze i Tasha K zaszkodzili jego reputacji, naruszyli jego prywatność i wywołali u niego głęboki niepokój. I zamierza udowodnić to przed sądem. TMZ podaje, że skazany za przestępstwa seksualne muzyk domaga się odszkodowania od rządu.

Źródła: Radio ZET/TMZ.com

Nie przegap
Tomasz Preniasz-Struś, Joanna Borysewicz, Mike Tyson
10 Zobacz galerię
fot. niutek0YouTube, Diana Domin/East News, Tonya WiseLondon Ent/Splash/EAST NEWS