Obserwuj w Google News

Quiz. „Kopernik była kobietą!”. Myślisz, że znasz „Seksmisję”? Zdobądź 15/15

2 min. czytania
13.11.2023 18:32
Zareaguj Reakcja

Za niespełna rok „Seksmisja” Juliusza Machulskiego celebrować będzie 40. rocznicę powstania. Kultowa komedia z Jerzym Stuhrem i Olgierdem Łukasiewiczem w rolach głównych wciąż jest jedną z najsławniejszych polskich komedii. Jak dobrze ją znasz?

Quiz. „Kopernik była kobietą!”. Myślisz, że znasz „Seksmisję”? Zdobądź 15/15
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Screen "Seksmisja" reż. Juliusz Machulski

„Liga broni, liga radzi, liga nigdy was nie zdradzi” – brzmiał jeden ze sloganów w kultowej „Seksmisji”. Film Juliusza Machulskiego do dziś ciepło wspominany jest fanów, którzy wciąż uznają go za prawdziwy ewenement polskiej kinematografii PRL-u. W 1983 roku produkcja otrzymała dwa Złote Lwy, a kręgach filmoznawczych obecna jest opinia, że film jest ona jedną z najlepszych w dorobku artystycznym reżysera.

Redakcja poleca

Quiz. Jak dobrze znasz „Seksmisję”?

„Seksmisja” to opowieść o dwóch śmiałkach, którzy w pogoni za sławą i uznaniem postanawiają poddać się przedziwnemu eksperymentowi. Ich ciała miały zostać zahibernowane na kilka lat, lecz całą sprawę skomplikował wybuch wojny nuklearnej. Maks ( Jerzy Stuhr) i Albert (Olgierd Łukaszewicz) budzą się w roku 2044 i prędko okazuje się, że są jedynymi mężczyznami, którzy przeżyli katastrofę.

Nowa rzeczywistość zarządzana jest przez Ligę Kobiet, które kryją się pod ziemią z obawy przed szkodliwym promieniowaniem. Wybudzeni ze snu bohaterowie znajdują się pod stałą obserwacją członkiń Ligi, która zamierza zmienić im płeć. Oni sami niezwykle obawiają się tego eksperymentu. Sfrustrowani i przerażeni całą sytuacją decydują się na ucieczkę.

Pamiętasz, co wydarzyło się dalej? Sprawdź stan swojej wiedzy w naszym quizie.

Źródło Radio ZET

Nie przegap
Największe seksbomby PRL-u. O wielu z nich dzisiaj zapomniano
11 Zobacz galerię
fot. screen/Facebook Demony seksu i Seksbomby PRL-u+ AF Archive/Mary Evans Picture Library/East News

logo Tu się dzieje