Obserwuj w Google News

Polsat czekają kolejne zmiany. Edward Miszczak złożył już wniosek do KRRiT

2 min. czytania
07.11.2023 19:02
Zareaguj Reakcja

Edward Miszczak wciąż stara się ulepszyć ofertę programową Polsatu. Dyrektor stacji niemal regularnie przedstawia swoje nowe pomysły na telewizję, które z kolei nie zawsze trafiają w gusta widzów. To natomiast zdaje się nie zniechęcać samego Miszczaka, który wprowadza w życie kolejne zmiany.

Polsat czekają kolejne zmiany. Edward Miszczak złożył już wniosek do KRRiT
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Zmiany w Polsacie stały się tematem, który od miesięcy pojawia się w mediach. Pomysły Edwarda Miszczaka, który usilnie stara się uatrakcyjnić ofertę stacji, nie tylko wywołały burzę wśród widzów flagowych formatów, lecz także naraziły Polsat na poważne straty.

Redakcja poleca

Rewolucje Edwarda Miszczaka szkodzą Polsatowi? Stacja rezygnuje ze znanego formatu

Wieść niesie, że przez zmiany, które zaszły w programie „ Nasz nowy dom” sprawiły, że oglądalność uwielbianego niegdyś formatu drastycznie spadła. Ponadto nowość w postaci „Real Housewives. Żony Warszawy” tak bardzo nie spodobała się widzom, że show nie doczeka się kolejnej edycji.

Okazuje się jednak, że nawet złe wyniki oglądalności nie są w stanie powstrzymać rewolucji, jakiej podejmuje się Miszczak. Niedawno media obiegła informacja, że dyrektor programowy zamierza zmienić nazwę jednego z kanałów. Telewizja Polsat miała złożyć w tej sprawie wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

Polsat zapowiada kolejne zmiany

Jak podaje portal Wirtualnemedia.pl chodzi o zmianę nazwy kanału W24 na Wydarzenia 24. „Stacja może trafić na MUX-1 pod koniec 2023 roku lub na początku 2024 roku” – czytamy. Dotychczas kanał dostępny był w ofertach wielu platform streamingowych. Widzowie mogli korzystać z niego m.in. za pośrednictwem Polsat Box, CANAL+ i Orange TV, sieci kablowych oraz IPTV. „Teraz W24 ma trafić do multipleksu pierwszego (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej. KRRiT szukała nowych kanałów tematycznych, więc Polsat zgłosił W24, a nie Wydarzenia 24, mające już koncesję satelitarną” – tłumaczy Plotek.

Nie przegap
Jakie wykształcenie mają gwiazdy TVP? Oto, co studiowali Holecka czy Norbi
15 Zobacz galerię
fot. Mateusz Jagielski/East News

Źródła: Radio ZET/wirtualnemedia.pl/plotek.pl