Obserwuj w Google News

Julia Faustyna ma problemy z prawem? Sprawą zajmuje się amerykańska policja

2 min. czytania
18.04.2023 15:13
Zareaguj Reakcja

Julia Faustyna miała tylko dowiedzieć się, czy jest zaginioną przed laty Madeline MacCann. 21-latka w międzyczasie została oskarżona przez swoją przyjaciółkę o pedofilię, a później media obiegła wieść, że ma problemy z amerykańską policją.

Julia Faustyna ma problemy z prawem? Sprawą zajmuje się amerykańska policja
fot. Instagram @persianmedium / Instagram @amijuliawandelt

Pochodząca z Polski Julia Faustyna Wendell zaistniała w mediach jako „polska Madeline MacCann”. Dziewczyna wyznała w mediach, że miała trudne dzieciństwo, w związku z czym zaczęła mieć wątpliwości co to swojej tożsamości. Jej wybawieniem miała być doktor-psycholog-medium-detektyw-celebrytka Fia Johansson, która zabrała nawet dziewczynę do USA w celu wykonania badań DNA. Pomogła? Okazuje się, że to dopiero początek tej historii.

Zobacz też:  Rutkowski płaci alimenty byłej żonie. "Stać mnie"

Julia Wandell ma problemy z prawem?

Testy DNA wykazały, że Julia jest Polką, a szanse na to, żeby była zaginioną przed laty Madeline są nikłe. Na tym miała skończyć się ta historia, jednak nagle na Instagramie Fii Johansson zaczęły pojawiać się screeny wiadomości, które wymieniała z Julią. Okazuje się, że amerykańska detektyw zaczęła oskarżać swoją byłą podopieczną o pedofilię i powiązanie z niemiecką szajką przestępców.

Fia Johansson zapowiedziała, że o swoich podejrzeniach (na które rzekomo ma dowody) powiadomi policję. Julia nie pozostała kobiecie dłużna i również zamieściła w sieci obszerne oświadczenie. Opowiedziała w nim o swoim dzieciństwie, rodzinie i o przeżyciach związanych z Fią. 21-latka wciąż wierzy, że może być zaginioną przed laty Brytyjką.

Redakcja poleca

Amerykańska policja zajmuje się sprawą 21-letniej Polki?

Wychodzi na to, że Johansson strasząc Julię interwencją policji, nie żartowała. Jak podaje amerykański portal Radar Online, sprawą Wandell zajmują się funkcjonariusze z Kalifornii. Z relacji serwisu wynika, że śledczy przejrzeli telefon, którym dziewczyna posługiwała się w USA.

Z tego samego artykułu dowiadujemy się również, że Departament Szeryfa Hrabstwa Orange kontaktował się ze służbami z Wrocławia.

Zobacz też:  Testy DNA zostały sfałszowane? Julia Faustyna wraca do Polski

- Nie zamierzamy komentować tej sprawy. Nasza dochodzeniówka dogłębnie się temu przygląda i pozwolimy im wykonywać swoje obowiązki dochodzeniowe, a następnie od tego momentu pozwolimy systemowi sądowniczemu przejąć kontrolę, jeśli zajdzie taka potrzeba - przekazał sierżant Mike Woodroof.

Najgłośniejsze rozstania gwiazd w 2022 roku
8 Zobacz galerię
fot. East News, kolaż radiozet.pl