Obserwuj w Google News

Ogórek o wyroku Kurdej-Szatan. „Nie wiem, czy posypała głowę popiołem”

2 min. czytania
18.02.2023 15:02
Zareaguj Reakcja

Magdalena Ogórek udzieliła wywiadu, w którym ostro skrytykowała zachowanie Barbary Kurdej-Szatan. Co pracownica TVP Info sądzi o wyroku sądu, który uniewinnił aktorkę?

ogórek-o-wyroku-kurdej-szatan
fot. Artur Zawadzki/East News, VIPHOTO/East News

Barbara Kurdej-Szatan jakiś czas temu usłyszała prawomocny wyrok sądu. Prokuratura postawiła jej zarzuty zniesławienia funkcjonariuszy działających na granicy z Białorusią. Ostatecznie gwiazda została uniewinniona, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem przedstawicielki Straży Granicznej. Wyrok sądu krytykowano także w „Wiadomościach” TVP, grzmiąc o „moskiewskiej narracji”, w którą ma wpisywać się decyzja „sędziowskiej kasty”. Teraz głos w sprawie zabrała też Magdalena Ogórek, która równie ostro oceniła działania sędziów i aktorki.

Redakcja poleca

Magdalena Ogórek krytykuje wyrok w sprawie Barbary Kurdej-Szatan

Po upublicznieniu wyroku sądu, Barbara Kurdej-Szatan zdecydowała się tylko na krótki komentarz w tej sprawie. „ Dużo mnie to kosztowało. Po prostu cały ten rok mnie dużo kosztował” - powiedziała aktorka, dodając, że nie miała siły, wcześniej poinformować fanów o zakończeniu postępowania.

Dziennikarze Plejady postanowili zapytać Magdaleny Ogórek, która od lat pracuje w Telewizji Polskiej, co sądzi o wyroku sądu w sprawie byłej gwiazdy „ M jak miłość”.

- Ja staram się wyroków sądów nie komentować, natomiast są oczywiście takie sentencje, które mnie bardzo bolą. Zabolało mnie podejście do tej sprawy przez sąd i same słowa Barbary Kurdej-Szatan. Bardzo mocno mnie bolały, bo one są nie tylko niesprawiedliwe, ale one są strasznie obraźliwe w stosunku do tych, którzy bronią dzielnie z narażeniem własnego życia. Jak ty i ja spokojnie sobie śpimy w nocy, to oni bronią naszych granic - powiedziała pracownica TVP.

Zobacz także: Barbara Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do „M jak miłość”

Mimo początkowych oporów w komentowaniu decyzji sądu gwiazda TVP Info postanowiła surowo ocenić samo zachowanie aktorki.

- Nie wiem, w jaki trzeba wejść pokład nienawiści, złych emocji, żeby takie słowa wypowiedzieć, ale nie mogę się za kogoś wypowiadać. Nie wiem, czy ta pani wyciągnęła jakieś wnioski w tej sytuacji, czy posypała głowę popiołem, nie wiem tego. Mi jest bardzo przykro, że takie słowa w ogóle przestrzeń powędrowały, a Straży Granicznej życzę z całego serca wszystkiego dobrego. Dbajcie o siebie, uważajcie na siebie - zakończyła wypowiedź Ogórek.