Obserwuj w Google News

"Wiadomości" ostro o umorzeniu sprawy Kurdej-Szatan. "Sędziowska kasta, moskiewska narracja"

Maciej Friedrich
2 min. czytania
15.02.2023 10:04
Zareaguj Reakcja

Sprawa Barbary Kurdej-Szatan, która w niecenzuralnych słowach mówiła o Straży Granicznej, została umorzona. "Wiadomości" TVP wietrzą polityczny układ i oskarżają "sędziowską kastę" o uczynienie aktorki bezkarną? Pojawiły się nawet słowa o "moskiewskiej narracji".

Barbara Kurdej-Szatan
fot. ADAM JANKOWSKI/REPORTER / EAST NEWS

Barbara Kurdej-Szatan w listopadzie 2021 roku wywołała medialną burzę ostrymi słowami pod adresem Straży Granicznej. Aktorka oburzona sytuacją migrantów przebywających na granicy polsko-białoruskiej pozwoliła sobie na wyjątkowo ostrą wypowiedź, używając nawet określenia "mordercy" wobec polskich mundurowych. Choć przeprosiła za swoje słowa i podkreśliła, że nie chciała urazić funkcjonariuszy, jej kariera stanęła pod znakiem zapytania, a sprawa trafiła do sądu. Mimo rozstania z TVP Kurdej-Szatan dalej jest jedną z najpopularniejszych polskich gwiazd, a teraz może także cieszyć się z umorzenia sprawy.

- Dziś piękny poranek z mec. Zosią Gajewską w sądzie w Pruszkowie. Sąd umorzył sprawę Barbary Kurdej - Szatan, w której prokuratura zarzucała jej, że znieważyła Straż Graniczną. Sąd uznał, że nikogo nie znieważyła. Miłego dnia - napisał na Facebooku mecenas Jacek Dubois.

Oburzona Telewizja Polska postanowiła skomentować sprawę w " Wiadomościach". Nie obyło się bez słów o tajemniczych układach sędziów i nawiązaniu do Rosji.

"Wiadomości" o uniewinnieniu Barbary Kurdej-Szatan. TVP wietrzy spisek w sprawie aktorki?

14 lutego w "Wiadomości" mogliśmy zobaczyć materiał o umorzeniu sprawy Barbary Kurdej-Szatan. Edyta Lewandowska przed kamerami sugerowała, że uniewinnienie gwiazdy to walka sędziów przeciwko sprawiedliwości, a nawet Polakom.

- Mordercy. Tak Barbara Kurdej-Szatan nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej, broniących Polski przed inwazją migrantów, sprowadzonych przez reżim Łukaszenki na granicę polsko-białoruską. Sąd jednak umorzył postępowanie, a wyrok jest już prawomocny. Czy to kolejny dowód, że sędziowska kasta działa przeciw sprawiedliwości, rządowi i Polakom? - cytuje słowa prezenterki portal Wirtualna Polska Teleshow.

Co ciekawe, w "Wiadomościach" wspomniano nawet o rzekomym układzie między Barbarą a sędziami.

Redakcja poleca

TVP krytykuje polskie sądownictwo. "Wiadomości" o uniewinnieniu Barbary Kurdej-Szatan

Słowa o polityczno-sędziowskim układzie, który miał rzekomo wybronić Barbarę Kurdej-Szatan, zostały oparte o wypowiedzi komentatorów. Niestety, nie ujawniono, kim byli owi komentatorzy. Mogliśmy jednak usłyszeć o prorosyjskiej narracji polskiej aktorki.

- Słowa aktorki wpasowały się idealnie w białoruską i moskiewską narrację na temat Polski. Tamtejsze media natychmiast podchwyciły histeryczny wpis Kurdej-Szatan, by uderzyć w nasz kraj. Sama zainteresowana wini za to polskie media (...) Zdaniem komentatorów tak w praktyce działa polityczno-sędziowski układ. Jego mechanizm mógł wyglądać tak: Kurdej-Szatan broniła interesów sędziowskiej kasty, publicznie krytykując reformę sądownictwa. A teraz sędziowie uchronili aktorkę od kłopotów - podumowano.