Danuta Holecka odsunięta od "Wiadomości"? Jest komentarz gwiazdy TVP

31.01.2023 15:52

Kiedy w "Wiadomościach" zamiast Danuty Holeckiej zaczęła pojawiać się Marta Kielczyk, pojawiły się także doniesienia o odsunięciu gwiazdy TVP od serwisu informacyjnego. Sama zainteresowana zdecydowała się skomentować sprawę.

Danuta Holecka
fot. MAREK LASYK/REPORTER / EAST NEWS

Danuta Holecka to bez wątpienia jedna z największych gwiazd Telewizji Polskiej. Z publiczną stacją związana jest od początku swojej kariery, po raz pierwszy na ekranie pojawiła się w 1993 roku, cztery lata później została prowadzącą głównego wydania "Wiadomości". Dziś 55-latka może cieszyć się stanowiskiem szefa informacyjnego programu, które objęła w 2019 roku. Zdaniem wielu osób jest symbolem stronniczości i prorządowego wydźwięku TVP, wielu nazywa ją otwarcie piewczynią propagandy PiS. W mediach jednak pojawiły się plotki o rzekomym odsunięciu Holeckiej od głównego wydania "Wiadomości". Czy jej zniknięcie z ekranów było zapowiedzią zwolnienia?

Danuta Holecka nie będzie już prowadzić "Wiadomości"? Gwiazd TVP zniknęła z ekranów

Wierni widzowie "Wiadomości" z pewnością byli zaniepokojeni, kiedy zamiast Danuty Holeckiej w głównym wydaniu programu zaczęła pojawiać się Marta Kielczyk. Nieobecność gwiazdy TVP niemal natychmiast powiązano z plotkami o jej zniknięciu z programu na dobre. W sieci nie brakowało pytań fanów dziennikarki, a portal Plejada postanowił zbadać sprawę u źródła. Zapytana o powód swojej absencji, Holecka wyjaśniła, że nie ma zamiaru żegnać się z pracą przed kamerami. Okazuje się, że gwiazda Telewizji Polskiej po prostu odpoczywała.

- Miałam kilka wolnych dni, a dokładnie cztery. Dzisiaj będę prowadzić „Minęła 20”. Nie planuję dłuższej nieobecności. Jestem zdrowa, nic mi się nie stało, nie jestem w żałobie na szczęście, psychicznie też się dobrze czuję i nie planuję niczego - poinformowała.

Fani prezenterki z pewnością odetchnęli z ulgą. Nie brakuje jednak osób, które czują zawód i chętnie dałoby jej przymusowy urlop.

Danuta Holecka zniknęła z "Wiadomości". Widzowie nie chcą dziennikarki TVP?

Kiedy w mediach pojawiły się doniesienia o rzekomym zniknięciu Danuty Holeckiej z "Wiadomości", część internautów uznała to za dobrą wiadomość. W sieci pojawiło się wiele komentarzy przeciwników "reżimowej TVP". 

- O matko. A Ogórek na SOR. To się PiS prezenterki posypały. Możecie nie wracać.

- Może już czas na dłuższy odpoczynek?

- Zdrajczyni.

- Możesz jeszcze spoglądać w lustro? - czytamy.

Nie jest tajemnicą, że Danuta Holecka, choć uważana za jedną z twarzy Telewizji Polskiej, wzbudza niemałe kontrowersje. Głośno mówiło się między innymi o jej wpadkach na wizji czy "flircie" z Jarosławem Kaczyńskim.

 

loader
Danuta Holecka
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER / EAST NEWS