Obserwuj w Google News

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała prawomocny wyrok sądu. Jest komentarz Straży Granicznej

2 min. czytania
14.02.2023 07:47
Zareaguj Reakcja

Sąd Apelacyjny podjął decyzję sprawie Barbary Kurdej-Szatan. Gwiazda oczekiwała na prawomocny wyrok po tym, jak prokuratura zaskarżyła decyzję o jej uniewinnieniu. Co zadecydował sąd drugiej instancji?

kurdej-szatan-prawomocny-wyrok-sądu
fot. Adam Jankowski/East News, Instagram (@kurdejszatan)

Barbara Kurdej-Szatan w końcu poznała decyzję sądu. W listopadzie 2022 prokuratura postawiła jej zarzuty zniesławienia funkcjonariuszy Straży Granicznej, gdy gwiazda ostro skrytykowała działania formacji na granicy z Białorusią. Już miesiąc później sąd zadecydował o umorzeniu postępowania, twierdząc, że aktorka nie popełniła czynu zabronionego. Rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie od razu zapowiedziała dalsze działania w tej sprawie.

- Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z decyzją sądu i przyjętą w jej uzasadnieniu argumentacją. Niezwłocznie zaskarżymy wydane postanowienie sądu, domagając się jego uchylenia. Wskazana wypowiedź w żadnej mierze nie mieściła się w granicach wolności słowa. Fakt, że była ona emocjonalna, nie wpływa na ocenę znamion zarzucanego czynu - mówiła Aleksandra Skrzyniarz.

Zapadł właśnie prawomocny wyrok w sprawie sądu drugiej instancji. Czy Kurdej-Szatan znowu została oczyszczona z zarzutów?

Redakcja poleca

Jest decyzja sądu w sprawie Barbary Kurdej-Szatan. „Maszyny bez mózgu nikogo nie obrażają”

Aktorka niedawno przyznała, że wciąż odczuwa konsekwencje swoich słów o funkcjonariuszach Straży Granicznej i pozostaje w otwartym konflikcie z politykami PiS. „ Niestety, nadal to trwa. Mam cały czas bana” - zdradziła fanom. Teraz Sąd Apelacyjny podjął decyzję w sprawie zaskarżonego przez prokuraturę wyroku z grudnia 2022.

- Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy zaskarżone orzeczenie Sądu Rejonowego w Pruszkowie. Oznacza to, że wyrok jest prawomocny: Barbara Kurdej-Szatan nie będzie dalej sądzona w tej sprawie - dowiedziała się Polska Agencja Prasowa.

Zobacz także: Barbara Kurdej-Szatan zdradza, kiedy wróci do „M jak miłość”

Barbara Kurdej-Szatan może więc odetchnąć z ulgą. Gwiazda została uniewinniona, co spotkało się ze sporym niezadowoleniem przedstawicielki Straży Granicznej.

- Dobrze wiedzieć, że słowa „maszyny bez mózgu” nikogo nie obrażają, to na pewno znacznie może „ubogacić” wiele publicznych dyskusji - kąśliwie skomentowała wyrok w rozmowie z Faktem rzeczniczka Straży. Anna Michalska nie odpowiedziała jednak na pytanie dziennikarzy, czy poczuła się osobiście dotknięta słowami aktorki.

Spodziewaliście się takiej decyzji sądu? Czyżby Barbara Kurdej-Szatan w końcu mogła spać spokojnie?