Obserwuj w Google News

Niepokojący wygląd króla Karola III. Choroba objęła twarz monarchy? [FOTO]

2 min. czytania
15.11.2023 14:44

Król Karol III we wtorek celebrował swoje 75. urodziny. Tego dnia monarcha uczestniczył również w inauguracji Coronation Food Project – nowej inicjatywie, która ma zapobiegać marnowaniu się żywności oraz walczyć z ubóstwem żywnościowym. Zdjęcia z wydarzenia wzbudzają niepokój.

Niepokojący wygląd króla Karola III. Choroba objęła twarz monarchy? [FOTO]
fot. MAJA SMIEJKOWSKA/AFP/East News

14 listopada Karol III świętował swoje 75. urodziny. Brytyjski monarcha zorganizował wystawne przyjęcie, na którym pojawiło się wielu znamienitych gości. Zaproszenia na uroczystość miał nie otrzymać jednak najmłodszy syn royalsa, co wywołało ogromne poruszenie w mediach. Książę Harry nie pojawił się na przyjęciu, ale nie zapomniał o swoim ojcu. Okazuje się, że syn Karola postanowił zadzwonić do króla, a rozmowa mogła stać się długo oczekiwanym przełomem w ich napiętej relacji.

Redakcja poleca

Król Karol pogodzi się z księciem Harrym?

W dniu urodzin Karol III wziął udział w szeregu odświętnych wydarzeń. Jednym z nich była inauguracja Coronation Food Project – nowej inicjatywie monarchy, która ma zapobiegać marnowaniu się żywności oraz walczyć z ubóstwem żywnościowym. „Potrzeby żywnościowe są tak prawdziwym i pilnym problemem jak marnowanie żywności. Z powodu kryzysu kosztów życia zbyt wiele osób i rodzin nie ma dostępu do zdrowego jedzenia” – mówił Karol podczas wywiadu dla redagowanego przez osoby w kryzysie bezdomności magazynu „Big Issue”.

Zobacz też: Quiz. "The Crown". Na 4. pytanie odpowiadają tylko eksperci rodziny królewskiej

Niepokojący wygląd króla Karola III. Choroba objęła twarz brytyjskiego monarchy?

Royals pojawił się na wydarzeniu w towarzystwie Camilli, która stale posyłała uśmiechy w stronę obecnych na miejscu fotoreporterów. Zdjęcia z inauguracji zdążyły obiec już sieć, lecz zdecydowanie nie stawiają one króla Karola w dobrym świetle. Na jednym z nich możemy zobaczyć monarchę z niepokojącymi zmianami skórnymi w okolicach ust.

Niepokojące zmiany na twarzy Karola III
fot. Ian Vogler/Associated Press/East News

Nie wiadomo jednak, czy czerwone plamy na twarzy roylasa są wynikiem choroby. Do tej pory mówiono jedynie o tajemniczych zmianach związanych z wyglądem jego wiecznie opuchniętych palców. Wszelka dokumentacja medyczna monarchy zamknięta jest jednak pod kluczem, a on sam nigdy nie poruszał publicznie tematu swojego zdrowia. Do dziś nie wiadomo, co konkretnie dolega królowi. Spekuluje się natomiast, że „kiełbaskowate palce” Karola mogą mieć podłoże genetyczne, a tajemnicze schorzenie mógł odziedziczyć po nim książę William.

Źródła: Radio ZET/wyborcza.pl

Nie przegap
Najwięksi skandaliści w brytyjskiej rodzinie królewskiej. Meghan i Harry nie są jedyni
14 Zobacz galerię
fot. Hilary Jane Morgan/Design Pics RM, Doug Seeberg-The Sun/POOL supplied by Splash News / SplashNews.com, RT Youth Power Fund/Ferrari Press, Marcin Nowak