Zamknij

Małgorzata Potocka żegna Jana Nowickiego. „Byłam szczęściarą”

08.12.2022 14:54

Była żona Jana Nowickiego zamieściła w mediach społecznościowych wzruszający wpis, w którym w ciepłych słowach pożegnała zmarłego artystę. „Był moim idolem, mężem, przyjacielem” – napisała o aktorze.

Małgorzata Potocka i Jan Nowicki
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

7 grudnia 2022 roku media obiegła przykra wiadomość o śmierci Jana Nowickiego. Wybitny aktor filmowy i teatralny znany m.in. z „Wielkiego Szu” odszedł w wieku 83 lat. Z ogromną stratą dla polskiej kultury nie mogą pogodzić się koledzy z branży, którzy ze smutkiem i nostalgią żegnają swojego współpracownika i przyjaciela.

Zobacz także: Karol Strasburger wspomina Jana Nowickiego. „W pracy szukał ucieczki”

Małgorzata Potocka o Janie Nowickim: „Był wyjątkowym mężczyzną”

Śmierć Jana Nowickiego największy ból sprawiła jego rodzinie i najbliższym. Słowa pożegnania wygłosiła już synowa artysty, Halina Mlynkova.

Ach, Tato. Dziękuję za te wszystkie lata pięknej relacji. Dziękuję za Twoje książki, role filmowe, teatr, muzykę i słowo. Przede wszystkim dziękuję za bycie wyjątkowym, zupełnie niestandardowym Dziadkiem. Dzięki Twojemu bezkompromisowemu podejściu do życia żyłeś na własnych zasadach i to też wpajałeś wnukowi

– napisała we wzruszającym wpisie na Instagramie.

Głos postanowiła zabrać również Małgorzata Potocka, była żona artysty.

Byłam szczęściarą, Jan był moim idolem, mężem, przyjacielem. Mogłam go kochać, słuchać, czytać, czerpać naukę z jego mądrości, oglądać z nim świat, kąpać się w jeziorze, być z nim na scenie, podziwiać jak elektryzuje i zachwyca swoim aktorstwem publiczność, a spotkaniami oczarowuje każdego

– wróciła do wspomnień na swoim facebookowym profilu.

- Byłam z nadzwyczajnym, niepowtarzalnym człowiekiem, wyjątkowym mężczyzną, wspaniałą ikoną polskiej kultury. Dziękuję ci Jasieńku za ten cudowny czas, za nasze spotkanie, które nigdy się nie skończy... – podsumowała.

Rodzinie i najbliższym Jana Nowickiego składamy najszczersze kondolencje.

loader
Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]
20 Zobacz galerię
fot. Bartosz KRUPA/East News/ MW/East News