Obserwuj w Google News

Anna Dymna zszokowana śmiercią Nowickiego: "Nigdy nie myślałam, że on może umrzeć"

2 min. czytania
07.12.2022 21:34
Zareaguj Reakcja

Anna Dymna zabrała głos w sprawie śmierci Jana Nowickiego. Słynna aktorka przyznała, że wiadomość była dla niej wielkim szokiem.

Anna Dymna
fot. PIOTR ZAJAC/REPORTER

Jan Nowicki nie żyje. Taka informacja obiegła media 7 grudnia 2022 roku. Aktor zmarł w nocy w swoim domu niedaleko miasta Kowal. Artysta był znany z ról w filmach takich jak "Wielki Szu". "Sanatorium pod Klepsydrą" oraz "Popioły". Odszedł w wieku 83 lat.

Jan Nowicki nie żyje. Artystę pożegnali ludzie kultury

Świat kultury w Polsce pogrążył się w żałobie po stracie twórcy. Aktora pożegnał między innymi Minister Kultury, Piotr Gliński, który podkreślił, że to ogromna strata dla rodzimego kina. Ponadto artystę wspominał także Cezary Pazura, Adrianna Biedrzyńska, Anna Mucha, Bogdan Kalus, Halina Mlynkova czy Karol Strasburger.

Redakcja poleca

O swojej przyjaźni z wybitnym aktorem opowiedziała także Anna Dymna. Aktorka w rozmowie z Polską Agencją Prasową przyznała, że bardzo trudno jej się pogodzić z tą tragiczną informacją. Twórcy występowali razem przez lata w Starym Teatrze w Krakowie.

Jak deklaruje Dymna - Nie mówiłam jeszcze dzisiaj nikomu o Janku. Pierwsza rzecz, to muszę przyznać, że ja jeszcze nie wierzę. Zawsze się wie, że ktoś jest chory i że kiedyś odejdzie. Ale Janek to był człowiek, o którym nigdy nie pomyślałam, że on może umrzeć. (...) Bo on był witalny, mocny, dziki.

Jan Nowicki nie żyje. Anna Dymna wspomina aktora

Duet znał się ponad pięćdziesiąt lat, dlatego szok Dymnej nie dziwi. Aktorka podkreśla, że poznała wiele twarzy Jana Nowickiego.

- Każdy z nas jest jedyny i niezwykły, ale on wśród kolegów był zawsze osobny. Nietuzinkowy, zawsze odważny - taki, że miało się wrażenie, że rozmawia się z jakimś magiem, czarodziejem.

Dymna z podziwem w głosie wspomina o odwadze zmarłego aktora oraz o tym, że uwielbiała jego ironizowanie, a nawet cynizm. Podkreśla również pracowitość Nowickiego oraz bezkompromisowość.

- Miał w sobie coś takiego, o czym się nie da opowiedzieć - puentuje.