Zamknij

Kto dostanie spadek po Janie Nowickim? Aktor miał plan

07.12.2022 13:14

Jan Nowicki nie żyje. Na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o tym, w jaki sposób zostanie rozdysponowany majątek aktora. Wiadomo jednak, że Nowicki za życia miał pewien plan.

Kto dostanie spadek po Janie Nowickim? Aktor miał plan
fot. TRICOLORS/East News

Jan Nowicki miał na swoim koncie kilkadziesiąt kreacji. Większość widzów zapamięta go jako Wielkiego Szu z filmu Sylwestra Chęcińskiego. Poza tym Nowicki zagrał w "Sztosie", "Młodych wilkach" i w "Przedwiośniu". Czuł się doskonale także poza ekranem. Przez trzy dekady występował na deskach krakowskiego Starego Teatru.

Zobacz także: Jan Nowicki nie potrafił znaleźć szczęścia w miłości. Miał wiele partnerek

Dzieci Jana Nowickiego nie dostaną spadku?

Jan Nowicki odszedł w nocy 7 grudnia 2022 roku w swoim domu w Krzewencie. Na razie jest jeszcze zbyt wcześnie, by mówić o tym, w jaki sposób zostanie rozdysponowany jego majątek, lecz wiadomo, że za życia aktor nie miał zamiaru zostawiać go dzieciom. Nowicki zgromadził pieniądze dzięki uporowi i ciężkiej pracy. Tego samego najwyraźniej oczekiwał od swojego potomstwa.

Uważam, że dzieci powinny same zarabiać na siebie. Moje są już dorosłe, mają to, czego potrzebują. Może więc powinienem dać nie swoim dzieciom, tylko tym, które nic i nikogo nie mają? (...) Jestem zdania, że głupotą jest oddawanie w prezencie całego dorobku życia bliskim. Stary człowiek powinien zaszaleć w Monte Carlo i z fasonem wszystko stracić. A młody niech pracuje na swoje — miał powiedzieć w rozmowie z "Rewią".

Śmierć Nowickiego to cios dla każdego fana polskiego kina. Aktora opłakują także przedstawiciele świata kultury.

Na takie wiadomości zawsze jest zły czas. Nie żyje Jan Nowicki, niezapomniany Anglik, kapitan Wyganowski, Wielki Szu, wybitny aktor, reżyser, pedagog i poeta. Duży smutek, duża strata polskiej kultury — pożegnał aktora Piotr Gliński, minister kultury.

Janku, to był zaszczyt — napisała Anna Mucha.

Źródło: RadioZET.pl/Film.wp.pl/Rewia