Zamknij

Halina Mlynkova pożegnała Jana Nowickiego. Aktor był jej teściem. "Ach, Tato" [FOTO]

07.12.2022 15:29

Śmierć Jana Nowickiego to ogromny cios dla polskiej kultury, ale przede wszystkim dla jego bliskich. Wybitnego aktora pożegnała między innymi Halina Mlynkova, prywatnie była synowa Nowickiego.

Halina Mlynkova i Jan Nowicki
fot. screen: Instagram @halinamlynkova

Jan Nowicki nie żyje. 7 grudnia 2022 roku w wieku 83 lat zmarł jeden z najwybitniejszych polskich aktorów, prawdziwa legenda krajowego kina. Śmierć artysty jest ogromną stratą dla środowiska artystycznego, ale przede wszystkim dla bliskiej i dalszej rodziny aktora. Ukochanego byłego teścia postanowiła za pośrednictwem mediów społecznościowych pożegnać także Halina Mlynkova. Przypomnijmy, że piosenkarka w latach 2003-2012 była żoną Łukasza Nowickiego, syna zmarłego artysty.

Halina Mlynkova pożegnała Jana Nowickiego. Wzruszające słowa artystki o byłym teściu

Na profilu Haliny Mlynkovej na Instagramie pojawiło się wspólne zdjęcie z Janem Nowickim. Piosenkarka we wzruszających słowach pożegnała zmarłego aktora, zwracając się do niego jak do ojca.

- Ach Tato. Dziękuję za te wszystkie lata pięknej relacji. Dziękuję za Twoje książki, role filmowe, teatr, muzykę i słowo. Przede wszystkim dziękuję za bycie wyjątkowym, zupełnie niestandardowym Dziadkiem. Dzięki Twojemu bezkompromisowemu podejściu do życia żyłeś na własnych zasadach i to też wpajałeś wnukowi - napisała artystka.

Halina złożyła także kondolencje najbliższym zmarłego i zaapelowała o uszanowanie ich spokoju.

- Z całego serca ściskam teraz żonę Anię, która była z Jankiem do ostatnich chwil. Serdeczne kondolencje dla najbliższej rodziny. Na koniec bardzo proszę dziennikarzy o uszanowanie tych chwil. Przyjdzie jeszcze czas na wspomnienia - czytamy.

Pod postem Mlynkovej pojawiły się liczne komentarze z kondolencjami, do których oczywiście się przyłączamy.