Obserwuj w Google News

Maffashion skomentowała popisanie "lex Tusk". Zaapelowała do fanów

2 min. czytania
31.05.2023 16:19
Zareaguj Reakcja

Maffashion postanowiła skomentować podpisanie przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy "lex Tusk". Blogerka w opublikowanym wpisie nie kryła swojego oburzenia i zaapelowała do fanów.

Maffashion
fot. TRICOLORS/East News

Maffashion, czyli Julia Kuczyńska, to jedna z najpopularniejszych polskich celebrytek, która odniosła oszałamiający sukces dzięki działalności w sieci. Kiedy w 2009 roku założyła blog poświęcony modzie, z pewnością sama nie spodziewała się, że zostanie czołową krajową influencerką i wzorem do naśladowania dla fanów. 35-latka rzadko wypowiada się na tematy polityczne, ale tym razem postanowiła zrobić wyjątek. Maff opublikowała w sieci materiał, w którym otwarcie skrytykowała podpisaną przez Andrzeja Dudę ustawę o Państwowej Komisji do spraw badania wpływów rosyjskich, popularnie nazywaną " lex Tusk".

Maffashion krytykuje popisanie "lex Tusk". Blogerka zaapelowała do internautów

Za pośrednictwem Instastory Maffashion opublikowała materiał dotyczący ustawy "lex Tusk" i zwróciła się do fanów. Podkreśliła, że rzadko wypowiada się na tematy polityczne, ale zachęca swoich wielbicieli do interesowania się tym, co dzieje się w naszym kraju.

- Nie wiem, jak bardzo interesujecie się tym, co dzieje się w naszym kraju. Nieczęsto publikuję tu tematy stricte polityczne. Proszę, czytajcie, sprawdzajcie, bądźcie na bieżąco i wyciągajcie wnioski. Sprawy polityczne mają realny wpływ na wasze, nasze życie! Życie waszych bliskich, dzieci - wyjaśniła.

Julia ma jasne stanowisko dotyczące ustawy "lex Tusk". Uważa ją, podobnie jak wiele osób, za niezgodną z prawem.

- Ustawa o powołaniu komisji łamie przepisy konstytucji, prawo unijne i prawo międzynarodowe - oceniła.

Redakcja poleca

Maffashion oburzona "lex Tusk". Polskie gwiazdy krytykują podpisanie ustawy

Maffashion nie jest jedyną osobą związaną z show-biznesem, która jest oburzona podpisaniem przez Andrzeja Dudę kontrowersyjnej ustawy. W krytycznych słowach decyzję prezydenta ocenił nawet jasnowidz Wojciech Glanc. Suchej nitki na partii rządzącej nie zostawiła w obszernym wpisie Kinga Rusin.

- PiS zniszczył demokratyczne instytucje dotychczas kontrolujące zapędy władzy. Nie mamy już prawdziwego Trybunału Konstytucyjnego ani Sądu Najwyższego, mamy partyjną prokuraturę i partyjną telewizję za pieniądze z budżetu. A teraz ten para-sąd inkwizycyjny, nazwany dla niepoznaki „komisją”, niby działający jako organ administracyjny, ale dysponujący narzędziami prokuratorskimi i orzekający kary jak sąd karny! (...)  A wszystko w czasie kampanii wyborczej! Do tego nie posunął się nawet idol Kaczyńskiego, Orban - grzmiała była gwiazda TVN.

Wpis Maffashion można więc uznać za niezbyt agresywny.

Maffashion
fot. screen: Instagram @maffashion_official