Obserwuj w Google News

Książę William chwali Polaków. Mówi o hojności

2 min. czytania
23.03.2023 09:27

Przedstawiciel rodziny królewskiej przyjechał do Polski. William spotkał się z Mariuszem Błaszczakiem i Rafałem Trzaskowskim oraz odwiedził stacjonujących na Podkarpaciu żołnierzy brytyjskiej armii. Podczas wizyty książę zwrócił uwagę na pewną cechę Polaków, która w ostatnim czasie stała się bardzo widoczna. Na Instagramie zamieścił post w naszym ojczystym języku.

Książę William chwali Polaków. Opublikował na Instagramie post w naszym języku
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Kiedy Harry i Meghan zastanawiają się, czy wezmą udział w ceremonii koronacyjnej Karola III, książę William wypełnia swoje obowiązki z należytą starannością. W tym tygodniu przybył do Polski, by odwiedzić stacjonujących na Podkarpaciu żołnierzy brytyjskiej armii. Na lotnisku w Jasionce powitał go polski minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Zobacz także: Harry nie jest synem króla Karola? Zdjęcie może skrywać odpowiedź

Książę William przyjechał do Polski

Informacja o przylocie przedstawicieli rodziny królewskiej do Polski wywołała niemałą sensację. Krótko przed ich wizytą w mediach zaczęły pojawiać się doniesienia o tym, że William i jego żona zawitają do naszego kraju, lądując na lotnisku pod Rzeszowem. Ostatecznie okazało się, że książę stawił się w Polsce sam, ale to nie sprawiło, że jego wizyta stała się mniej ważna.

William spotkał się z żołnierzami pułku Queen's Royal Hussars, który stacjonuje w Polsce. Później przejechał do Warszawy, gdzie porozmawiał z Rafałem Trzaskowskim i odwiedził punkt dla uchodźców.

Miałem dziś zaszczyt gościć w @miasto_warszawa Jego Królewską Wysokość Księcia Walii. Wspólnie odwiedziliśmy punkt dla uchodźców przy ul. Wołoskiej. Dziękuję za wizytę, za zaangażowanie, za całe wsparcie okazywane naszym ukraińskim przyjaciołom - napisał na Instagramie Trzaskowski.

Dziś ma w planach spotkanie z Andrzejem Dudą.

Redakcja poleca

Książę William wspiera Ukrainę

Warto zaznaczyć, że William jest pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który stanął tak blisko wojny toczącej się za naszą wschodnią granicą. Książę od dawna wspiera Ukraińców, a wizyta w Polsce stała się dla niego dobrą okazją do podkreślenia wagi starań o zapewnienie uchodźcom godnych warunków do życia.

Na instagramowym profilu księcia i jego żony opublikowano post, w którym zaznaczono, jak ważną rolę odgrywają Polacy w niesieniu pomocy poszkodowanym przez wojnę Ukraińcom. Wpis stworzono w dwóch językach. Wspomniano w nim między innymi o hojności, z którą spotykają się nasi potrzebujący pomocy sąsiedzi.

"Dzięki hojności Polaków ludziom uciekającym przed wojną w Ukrainie udało się znaleźć w Polsce schronienie. Niestety kryzys humanitarny trwa do dziś, a wielu uchodźców szuka schronienia w ośrodkach zapewniających zakwaterowanie, takich jak ten, który dziś odwiedzamy. Ten punkt pobytowy zapewnia dwa bezpłatne posiłki dziennie, lekcje języka polskiego, wsparcie psychologiczne i zawodowe, a nawet "bezpłatny sklep", w którym każdy ma dostęp do odzieży oraz środków higieny osobistej. To prawdziwy azyl na linii frontu kryzysu humanitarnego" — czytamy w obszernym wpisie.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl