Obserwuj w Google News

Książę Harry oskarżony o "zbrodnie wojenne". Tym razem przesadził?

2 min. czytania
18.01.2023 15:32
Zareaguj Reakcja

Wyznania zamieszczone w książce księcia Harry'ego wywołały ogromne poruszenie nie tylko w świecie show-biznesu. Jego relacje z misji w Afganistanie spotkały się ze stanowczym odzewem ze strony władz Iranu. Książę Sussex został oskarżony o "zbrodnie wojenne".

Książę Harry oskarżony o "zbrodnie wojenne". Tym razem przesadził?
fot. Shutterstock/LINGTREN.COM

Władze Iranu oskarżyły księcia Harry'ego o "zbrodnie wojenne". Jest to pokłosie szokujących wyznań, które zostały zamieszczone na łamach autobiograficznej książki księcia, "Spare".

Zobacz także: Książę Harry będzie obecny podczas koronacji Karola III? „Inaczej zrobi się cyrk”

Książę Harry zaszokował wyznaniem w "Spare". Grozi mu niebezpieczeństwo?

Przypominamy, że Harry nie szczędził czytelnikom szczegółów dotyczących jego służby w Afganistanie. Książę nonszalancko przyznał się do zabicia dwudziestu pięciu talibów. Stwierdził przy tym, że nie czuje wstydu ani dumy w związku z tym, co zrobił. W trakcie walk miał postrzegać swoich przeciwników jak pionki, które usuwał z szachownicy. Jego słowa wywołały ogromne oburzenie. W zagranicznych mediach głos zabrał brytyjski weteran, który zasugerował, że to szokujące wyznanie może sprowadzić na księcia niebezpieczeństwo.

Zobacz także: Harry i Meghan zostali odrzuceni. Nie chcą ich w Hollywood?

Książę Harry oskarżony o "zbrodnie wojenne". Władze Iranu powołują się na "Spare"

Jak donosi "The Sun", irańscy działacze powołali się na wspomnienia zamieszczone w książce "Spare", by uzasadnić egzekucję Alirezy Akbariego, polityka brytyjsko-irańskiego pochodzenia. Tym samym Harry został wciągnięty w polityczną batalię pomiędzy Iranem a Wielką Brytanią.

Książę, świadomy skali, do jakiej urosła jego wizerunkowa katastrofa, próbował bronić się, twierdząc, że jego szachowe porównanie zostało wyjęte z kontekstu. Mimo to talibowie nie zamierzają mu odpuścić. Stwierdzili, że Harry powinien stanąć przed sądem za swoje "zbrodnie wojenne"

Wydając książkę, Harry niewątpliwie zaliczył komercyjny sukces, który udało mu się osiągnąć. W tej beczce miodu znalazła się jednak łyżka dziegciu. Wizerunkowa katastrofa księcia i jego żony powoli zaczyna negatywnie wpływać na jego życie za Wielką Wodą. Niedawno książęca para nie została zaproszona na imprezę BAFTA Tea Party. Czy Harry'emu uda się uratować dobre imię?

Źródła: RadioZET.pl/TheSun.co.uk