Obserwuj w Google News

Karolina Pisarek z "Top Model" zmaga się z chorobą. Wykryto ogromną zmianę w głowie

2 min. czytania
07.07.2023 18:00
Zareaguj Reakcja

Znana z "Top Model" Karolina Pisarek w trakcie "Tańca z gwiazdami" trafiła do szpitala. U modelki walczącej z silnym bólem głowy wykryto dużą torbiel w okolicach przysadki mózgowej, która kwalifikowała się do natychmiastowej operacji. Karolina Pisarek po wielu miesiącach leczenia opowiedziała o swoim stanie. 

Karolina Pisarek ma torbiel przysadki mózgowej
fot. Paweł Wodzyński/East News, Instagram:@rogeiro20

Finalistka 5. edycji "Top Model" Karolina Pisarek od dłuższego czasu zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi. We wrześniu 2022 roku na początku "Tańca z gwiazdami" w Polsacie modelka trafiła do szpitala z powodu silnego bólu głowy. Tomografia komputerowa wykazała sporej wielkości  torbiel w okolicach przysadki mózgowej.

Redakcja poleca

Karolina Pisarek z "Top Model" ma torbiel przysadki mózgowej

Zwyciężczyni 2. edycji "Ameryki Express" kwalifikowała się do operacji, ale w lutym tego roku okazało się, że w wyniku leczenia torbiel zmniejszyła się o połowę. Modelka aż popłakała się ze szczęścia, informując o tym fanów w instagramowej relacji. 

- Dobre wieści! Moja torbiel jest o połowę mniejsza niż poprzednio! Popłakuje sobie z tych całych emocji... Nie powiem, stresowałam się. Dzisiejsze wyniki oznaczają, że w najbliższym czasie nie muszę mieć operacji - przekazała wzruszona. 

Niedawno temat choroby Karoliny Pisarek wrócił przy okazji wywiadu, w którym 25-latka wspominała pobyt w szpitalu i druzgocącą diagnozę. Gdy neurochirurg zobaczył na zajęciach wielką torbiel w rejonie przysadki mózgowej, natychmiast zalecił operację.

- Wtedy całe życie się przewartościowuje. Jednego dnia czujesz się pełen sił, a drugiego nie możesz wstać. To mi bardzo dużo pokazało - powiedziała w rozmowie z serwisem "Co za tydzień" Karolina Pisarek.

Gwiazda "Top Model" wspomina, że wcześniej nie miała bólów głowy ani żadnych innych niepokojących objawów. Obecnie jest pod stałą opieką specjalistów i regularnie przyjmuje leki hormonalne. Dzięki terapii zmiana w głowie zmniejszyła swoje rozmiary aż o połowę, co nastraja modelkę optymistycznie. Niestety nie udało się ustalić, dlaczego torbiel urosła aż do takich wielkich rozmiarów. - Kilku neurochirurgów mogło mi to przybliżyć, natomiast żaden z nich nie był do końca pewien - powiedziała Karolina Pisarek. 

Zobacz także: Tak Krzysztof Globisz wygląda po rozległym udarze. Nagranie chwyta za serce [WIDEO]

Polskie gwiazdy
10 Zobacz galerię
fot. East NEWS