Obserwuj w Google News

Tak Krzysztof Globisz wygląda po rozległym udarze. Nagranie chwyta za serce [WIDEO]

2 min. czytania
07.07.2023 17:25
Zareaguj Reakcja

Andrzej Seweryn opublikował nagranie, w którym Krzysztof Globisz odbiera wyjątkową nagrodę. Aktor, który przeszedł rozległy udar, zabrał głos, a jego słowa chwytają za serce. W jakim obecnie jest stanie?

Krzysztof Globisz miał rozległy udar
fot. Bartosz Krupa/East News/East News

Krzysztof Globisz to znany i ceniony polski aktor, znany zarówno z desek teatrów, jak i produkcji filmowych oraz telewizyjnych. Serca widzów podbijał między innymi w takich produkcjach jak "Anioł w Krakowie", "Zerwany", "Uwikłanie" i "Wszystkie kobiety Mateusza". Wielbiciele seriali docenili jego kreację szefa warszawskiej mafii w "Oficerze". Niestety, karierę Globisza przerwały problemy zdrowotne. W 2014 roku gwiazdor przeszedł rozległy udar i nie wrócił do pełnej sprawności. Ma problemy z poruszaniem się i mówieniem. Mimo to postanowił pojawić się na gali 20. Festiwalu Filmów i spotkań NieZwykłych w Sandomierzu i osobiście odebrać przyznaną mu nagrodę.

Krzysztof Globisz zabrał głos po rozległym udarze. Aktor odebrał niezwykłą nagrodę

Krzysztof Globisz pojawił się z żoną na 20. Festiwalu Filmów i spotkań NieZwykłych w Sandomierzu i osobiście odebrał nagrodę Aktora NieZwykłego. Choć 66-latek ma poważne problemy z mówieniem, postanowił powiedzieć parę słów, co zarejestrował i opublikował w mediach społecznościowych Andrzej Seweryn. Słowa Globisza sprawiają, że łzy napływają do oczu.

- Siądźcie sobie. Jestem sobą tylko przypadkowo. Jestem sobą tylko przypadkowo. Trzeba grać z dziurą w duszy. Dziękuję - powiedział z trudem.

Andrzej Seweryn nie krył ogromnego wzruszenia i w ciepłych słowach wypowiedział się o przyjacielu oraz jego żonie.

Redakcja poleca

Andrzej Seweryn pokazał Krzysztofa Globisza po udarze. Nagranie chwyta za serce

Andrzej Seweryn podkreślił, że Krzysztof Globisz jest nie tylko doskonałym artystą, ale także przykładem człowieka silnego, walczącego z przeciwnościami losu. Wspomniał także o ogromnym zaangażowaniu żony aktora w opiekę nad nim.

- Wspaniały aktor, Krzysztof Globisz, otrzymuje Koronę Sandomierską i tytuł Aktora NieZwykłego w czasie uroczystej gali 20. Festiwalu Filmów i spotkań NieZwykłych w Sandomierzu. Krzysztof i jego cudowna żona, Agnieszka są dla nas wzorem miłości, piękna, pracy, uporu i wytrwałości. Żyjcie nam sto lat! - czytamy.

Fani Seweryna w pełni zgodzili się z jego słowami.

- Popłakałam się wraz z panem Krzysztofem. Duma i szacunek dla artysty.

- Ależ niezwykły obraz męstwa, siły, odwagi, wytrwałości.

- Dziękuję za udostępnienie tego pięknego materiału, który pokazuje męstwo - czytamy w komentarzach.

Krzysztofowi Globiszowi życzymy zdrowia.

Redakcja poleca